2016-10-02 10:24:22• hírek • Szatmár.ro

Elvesztette az első bajnokiját a VSK női kosárlabdacsapata

Nagyon bizonytalanul kezdte a Brassói Olimpia elleni meccset a VSK - aztán szárnyra kaptak.

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata szombaton Brassóban lépett pályára az első ligás bajnokság első fordulójában. Talán az izgalom lehetett az oka, de az első két negyed egyszerűen rémálom volt Araujo lányai számára.

Sokat hibáztak támadásban és védekezésben is, a félidőben így 37-16-os hazai vezetésnél vonult a két csapat az öltözőbe. Hogy a szatmáriaknál mi történhetett a szünetben, azt nem tudni, a harmadik és negyedik negyedben mintha kicserélték volna a lányokat.

Volt egy adott pillanat, amikor csak öt pont volt a két együttes közötti különbség, ám a bravúr elmaradt, a házigazdák 65-58 arányban elvesztették a találkozót. A szatmári csapat a következő fordulóban a Jászvárosi Poli ellen fog játszani.

Brassói Olimpia - Ardelean (2/0/2), Crăciun (6/3/6), Higgins (14/1/11), Houser (12/5/2), Pesovic (18/5/4), Ghizilă (3/0/1), Webb (10/1/3).

Szatmárnémeti VSK - Batey (17/1/3), Laza (12/3/1), Olah (4/0/4), Reed (12/4/8), Whittington (7/1/8), Baltic (6/1/11), Ferenczi (0/0/2), A. Pop (0/1/1), Szmutku (0/0/3).