2018-02-26 07:14:54• hírek • Szatmár.ro

Elvesztette a kupadöntőt a VSK női kosárlabdacsapata

Az első negyedben a lányok még tudták tartani a lépést a Sepsi játékosaival...

Sepsiszentgyörgyön tartották az elmúlt napokban a női kosárlabdázók Román Kupájának nyolcasdöntőjét, amelyen természetesen részt vett a Szatmárnémeti VSK csapata is. Az első mérkőzéseket szépen hozták a lányok, magabiztosan legyőzve a gyulafehérváriakat, illetve az aradiakat.

Aztán vasárnap következett a döntő, amelyben a házigazda Sepsi SIC volt az ellenfél. Sokan a székelyföldi alakulatot tartották esélyesebbnek, az első negyed azonban a szatmáriakról szólt. Mintha a Sepsi csak kóstolgatta volna a játékot, igaz, mindkét csapat nagyon pontatlan volt a kosárra dobásoknál. Ezt mutatja a 6-9-es eredmény is. A második negyedben azonban a Sepsi nagyon beindult: 25:10-re nyerték a játékrészt, majd a 19:10-es harmadik negyeddel biztosították be a győzelmet. Hiába hozták a szatmáriak 12:19-re a negyedik negyedet, így is 62:48 lett a kupadöntő vége.