2016-04-25 12:28:20• hírek • Szatmar.ro

Elverte az első a másodikat, Fogarason kapott ki a VSK

Igazi rangadót rendeztek vasárnap délután a férfi kézilabda bajnokság második osztályának nyugati csoportjában, ahol a listavezető Fogaras a második helyezett Szatmárnémeti Városi Sportklubot fogadta. A mérkőzés azonban sajnos csak az első félidőben tükrözte a két csapat tabellán elfoglalt helyezését, a végére ugyanis a hazaiak fölényes, 32-24 arányú győzelmet arattak.

A bajnokság 23. fordulójában megrendezett rangadón a szatmáriak a szünetig remekül tartották magukat. A pihenőig fej-fej mellett haladt a két gárda, a hazaiak csak egy gólos, 14-13-as előnnyel vonulhattak az öltözőbe.

Nem tudni, Morar sérülése mennyire játszott közre, a rándulást szenvedő játékos nélkül azonban a vendégek alaposan visszaestek, így a végére nem volt kérdés a győztes kiléte.

Idénybeli negyedik veresége ellenére a VSK tartja második pozícióját a csoportban, három ponttal megelőzve a Nagybányai Minaur Akadémiáját. A következő fordulóban, május 8-án a VSK Szászsebes csapatát fogadja.

Fogaras - VSK 32-24 (14-13)
A VSK gólszerzői: Olah (12), Muresan (4), Rogoz (2), Ungar (2), Mates (2), Alisie (1) és Olar (1).