2009-09-07 10:35:07• hírek • Szatmar.ro

Első meccs, első győzelem

A VSK férfi kézi-csapata első élvonalbeli meccsén nyerni tudott Brassóban.

Nem is kezdhette volna jobban történelmi szezonját a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda csapata, mivel fennállása első élvonalbeli meccsén 29-27 arányban nyerni tudott Brassóban.

A két újonc találkozója (a hazai Rom Cri is a nyáron jutott fel a legjobbak közé) végig nagyon szoros volt, a kiélezett csatát mutatja, hogy egyik csapat sem tudott három gólnál nagyobb különbségre szert tenni.

A szünetben a hazaiak 14-13 arányban vezettek, negyed órával a vége előtt pedig 22-19 arányban. A szatmáriak azonban remek hajrát produkáltak és a 12 gólig jutó Birtalan, a szintén remeklő Szavics valamint a 13 lövést hárító Teremi vezetésével fordítani tudtak.

„Jó, hogy sikeresen mutatkoztunk be, a mostani győzelem nagy önbizalmat adhat az elkövetkező meccsekre" - jegyezte meg a mérkőzés után Nicolae Istrate másodedző.

A VSK a következő fordulóban a hat gólos vereséggel nyitó Bákó otthonában lép majd pályára.

Nemzeti Liga, 1. forduló:
Brassói Rom Cri Municipal-Szatmárnémeti VSK 27-29 (14-13).
A szatmári gólszerzők: Birtalan 12 (3x7), Savics 5, Nagy 4, Surducan 4, Savlovschi 2, Oláh 1, Varga 1.