2015-09-13 17:02:39• hírek • Kocsis Zoltán

Első idegenbeli meccs, első vereség

A hazai kezdést követő első idegenbeli meccsén rögtön elszenvedte első verségét a Szatmárnémeti Városi Sportklub férfi kézilabdacsapata. A román második vonalban szereplő gárda a második fordulóban Nagyszebenből tért haza pont nélkül.

Az első fordulóban, szatmári közönséges előtt még 29-28-ra nyert a VSK a Kolozsvári U ellenében, ám a jelek szerint idegenben már elfogyott a tudomány. Mindezt már az első félidőben lehetett sejteni, amikor a vendégek csak 9 gólig jutottak és öt pont hátrányt halmoztak fel.

A szünet után sem változott sokat a játék képe, a VSK csak egy gólt tudott lefaragni hátrányából, így 28-24 arányú vereséget szenvedett az erdélyi szászok egykori fellegvárában.

Nicolae Istrati fiai a következő fordulóban, november 20-án egy másik egykori száz központ, Segesvár csapatát fogadják.

Nagyszeben - Szatmárnémeti VSK 28-24 (14-9)
A VSK pontszerzői: Morar (7), Ungar (4), Lupşe (4), Mureşan (3), Alisie (2), Rogoz (2), Raul Pop (1) ésPetruş (1).