2005-07-26 11:37:38• hírek • Szatmár.ro

Elődőntőben a lányok

20050722g1.jpgMagabizto, jó játékkal a magyar lányok 10-4-re nyertek Németországgal szemben.

Faragó Tamás együttese a 11. FINA-világbajnokságon, Montrealban, miután a mai negyeddöntőben 10-4-re legyőzte a német csapatot, így bejutott az elődöntőbe.  A magyar női vízilabda-válogatott nagyszerű teljesítményt nyújtva végig kézben tartotta a mérkőzést, már a találkozó felénél 6-1-arányban elhúzott. A magyar csapat gólszerzői: Drávucz 3, Pelle 3, Valkay, Stieber, Kisteleki, Benkő voltak, ugyanakkor Horváth is remekelt a kapuban.

A magyar csapat csütörtöki ellenfele a házigazda kanadai együttes lesz, miután hosszabbítás után 8-6 arányban legyőzték Görögországot.

Megjegyzendő, Magyarország a legutóbbi világbajnokságon "csupán"  ötödik lett női vízilabdában, ennél most már biztosan jobb eredmény sikerül majd elérniük a hölgyeknek.