2008-03-19 11:00:28• hírek • Szatmar.ro

Hosszú Katinka ezüstérmet szerzett az úszó Eb-n

hosszu_katinkaHosszú Katinka a 400 méteres női vegyesúszásban nyert ezüstérmet az úszó EB-n.
Ezüstérmet szerzett Hosszú Katinka 400 méter női vegyesúszásban az eindhoveni úszó Európa-bajnokságon.

A magyar versenyző közel négy másodpercet javított korábbi egyéni rekordján. Ugyanebben a számban Jakabos Zsuzsanna a negyedik helyen végzett. A 400 méteres vegyesúszást az olasz Filippi nyerte.

Hosszú Katinka kissé lassan kezdett, és csak a mezőny második felében úszott, de a gyorsúszásban már a harmadik helyért harcolt Jakabossal, sőt, a hajrája annyira jól sikerült, hogy Jana Martinovát is megelőzte, és a második helyen csapott célba.