2008-06-07 14:06:58• hírek • Szatmar.ro

Elkezdődött az Európa Bajnokság

kfeuro A hétvégén kezdetét vette a kontinens legnagyobb sporteseménye.

euro

A baseli St-Jakob stadionban, a csehek és a svájciak mérkőzésével kezdetét vette a 13. labdarúgó Európa- bajnokság.

A három hetes bajnokság nyitánya a 19 órától kezdődő Svájc - Csehország mérkőzés volt. A svájciak igyekeztek a hazai közönség előtt tisztesen helytállni. Meglepetésre az első félidőben Svájc csapata birtokolta többet a labdát, de a csehek inkább defenzív középpályája sikerrel tördelte a játékot.

A helyzetek is sorra a svájciak előtt adódtak, azonban a lelkes közönség által áhított gól nem jött össze.

A második félidőben is jóiramú mérkőzést láthattak a nézők, s bár a svájci fölény megmaradt, a cseheknek azonban kevesebb helyzet is elég volt a gólhoz. A 70. percben egy svájci felszabadítás után a csehek visszafejelték a kifelé futó védők fölött a labdát, a Koller helyére beállt Sverkos gyorsan eszmélt és kapásból belőtte a labdát. A vezető gól után a svájciak minden energiájukat az egyenlítés érdekében mozgósították. Több veszélyes helyzet is kialakult, az eredmény azonban már nem változott.

A kezdőnap másik mérkőzésén a portugálok a törökök ellen léptek pályára. A csoport két esélyesének összecsapása izgalmas mérkőzést hozott. A portugálok összeszedett játékkal több helyzetet is kialakítottak, így Pepe fejese révén már korán megrezdült a török háló, igaz, ezt a gólt még les miatt nem adták meg.

Ha kapufára játszották volna a meccset, főlényes győzelmet mondhatott volna magáénak Portugália válogatottja, Christiano Ronaldo, Pepe és Nuno Gomes is centikre volt a góltól. A 61. percben már nem volt szerencséjük a törököknek, Pepe másodszor is betalált, ekkor azonban már szó sem lehetett lesről. A végeredményt Raul Meireles állította be a 92. percben, így 2-0 arányban  győztek a portugálok, ezzel pedig hozták a 3 pontot.