2010-09-23 15:44:51• hírek • Szatmar.ro

Elképesztő öngól

Victor Hugo fenekével tette meg az első lépést a világhírnév felé.

Amikor egy csatár a labdával betör az ellenfél tizenhatosán belülre, a védőnek a szokottnál is óvatosabbnak, ugyanakkor határozottabbnak kell lennie, ha becsúszással akar szerelni. Nem ritkán tizenegyes lesz a dologból, de öngólok is születtek már hasonló helyzetekben. De hogy valaki a fenekével lőjön kapura... Pontosan ez esett meg legutóbb a brazil másodosztályban!

A Portuguesa a Sant André csapatát fogadta és már 1-0 arányban vezetett, amikor a 24. percben egyik csatára a vendégek kapuja felé tört. Victor Hugo utolérte, de olyan szerencsétlenül sikerült a becsúszása, hogy a labdát valósággal a kapura „fenekelte".

A hazaik a végén úgy nyertek 3-2-re, hogy csak egy játékosuk tudott gólt szerezni (igaz, Heverton duplázott), míg a vendégek három játékosa is betalált - csak hát a 19 esztendős Victot Hugo a saját kapusát tréfálta meg.