2018-02-22 21:17:19• hírek • Kocsis Zoltán

Elgázolta a védtelen FCSB-ét a féktelen Lazio-henger

A hazai pályán aratott 1-0-ás győzelmet követően kiadós vereségbe szaladt bele a FCSB Rómában a Lazio ellen, ezzel pedig 5-2-es összesítéssel búcsúzni kényszerült az Európa Ligától.

„Játszanak a legjobbak!”, adta ki a jelszót szerdai sajtótájékoztatóján Simone Inzaghi, azok után, hogy Bukarestben több alapemberét is pihentette a Lazio mestere. Az odavágóval ellentétben bekerült a kezdőben Nenad Lulics és Ciro Immobile is, a hetedik percben pedig le is dolgozták csapatuk hátrányát: a bosnyák ívelt balról középre, az olasz pedig közelről a kapuba bombázott. Miközben egy szép akció végén Constantin Budescu akár ki is egyenlíthetett volna (labdája kevéssel ment csak kapu fölé), a Lazio össztűz alá vette Andrei Vlad kapuját. A 18 éves hálóőr előbb egy az egyben maradva védte Marco Parolo próbálkozását, majd Immobile lőtt előbb kapu fölé, majd néhány perccel később a megürült kapu mellé. És ekkor alig jártunk a 20. percben.

Ezt követően némileg alábbhagytak az olasz rohamok, a románok a mezőnyben is kiegyenlítettebbé tudták tenni a küzdelmet. Paradox, de nem érdemtelen módon ekkor jöttek az újabb hazai találatok: előbb Bastos fejelt egyedül maradva a kapuba egy szöglet után, majd Felipe Anderson szolgálta ki tökéletesen Immobilét.

Anderson és Immobile a szünet után is elemében volt, a két villámléptű támadó kis túlzással akkor és úgy került helyzetbe, amikor és ahogyan akart. Az 52. percben Anderson megszerezte csapata negyedik találatát, majd húsz perccel később tökéletesen szolgálta ki Immobilét, aki egyetlen mozdulattal csinált bohócot a fél védelemből és lőtte be önmaga harmadik, csapata ötödik gólját. Hogy több olasz találat nem született – ezt persze akkor nem lehetett még csak megtippelni sem –, az elsősorban a Lazio csatárain múlott, akik több helyzetet is elkönnyelműsködtek, majd a rohamokból is visszavettek.

A teljesen szétzilált FCSB a szünet után mindössze két életjelet adott magáról: az 54. percben Florin Coman a kapufát találta el, a 81. percben pedig a Lazio védőinek figyelmetlenségét Harlem Gnohere góllal büntette. A Bukarestben is betaláló francia ezzel beállította az 5-1-es végeredményt. Ami összesítettében 5-2-es Lazio-sikert jelentett.

A NYOLCADDÖNTŐ MEZŐNYE: CSZKA Moszkva (orosz), Lokomotiv Moszkva (orosz), Zenit (orosz), Lyon (francia), Marseille (francia), Borussia Dortmund (német), RB Leipzig (német), Lazio (olasz), AC Milan (olasz), Athletic Bilbao (spanyol), Atlético Madrid (spanyol), Arsenal (angol), Viktoria Plzen (cseh), Red Bull Salzburg (osztrák), Sporting CP (portugál), Dinamo Kijev (ukrán)

A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
VISSZAVÁGÓ

Lokomotiv Moszkva (orosz)–Nice (francia) 1–0 (Gyenyiszov 30.)
Továbbjutott: a Lokomotiv Moszkva, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel
Atlético Madrid (spanyol)–FC Köbenhavn (dán) 1–0 (Gameiro 7.)
Továbbjutott: az Atlético Madrid, kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel
Dinamo Kijev (ukrán)–AEK Athén (görög) 0–0
Továbbjutott: a Dinamo Kijev, 1–1-gyel, idegenben szerzett góllal
Zenit (orosz)–Celtic (skót) 3–0 (Ivanovics 8., Kuzjajev 27., Kokorin 61.)
Továbbjutott: a Zenit, 3–1-es összesítéssel
RB Leipzig (német)–Napoli (olasz) 0–2 (Zielinski 33., Insigne 86.)
Továbbjutott: az RB Leipzig, 3–3-mal, idegenben szerzett több góllal
Villarreal (spanyol)–Lyon (francia) 0–1 (B. Traoré 86.)
Továbbjutott: Lyon, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel
Viktoria Plzen (cseh)–Partizan Beograd (szerb) 2–0 (Krmencík 67., Cermák 94.)
Továbbjutott: a Plzen, 3–1-es összesítéssel
Lazio (olasz)–FCSB (román) 5–1 (Immobile 7., 43., 71., Bastos 35., F. Anderson 51., ill. Gnohéré 82.)
Továbbjutott: Lazio, 5–2-es összesítéssel
Sporting CP (portugál)–FK Asztana (kazah) 3–3 (Dost 3., Bruno Fernandes 53., 63., ill. Tomasov 37., Twumasi 80., Somko 94.)
Továbbjutott: a Sporting CP, 6–4-es összesítéssel
AC Milan (olasz)–Ludogorec (bolgár) 1–0 (Borini 21.)
Továbbjutott: az AC Milan, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel
Red Bull Salzburg (osztrák)–Real Sociedad (spanyol) 2–1 (Dabbur 10., V. Berisha 74. – 11-esből, ill. R. Navas 28.)
Továbbjutott: a Red Bull Salzburg, 4–3-as összesítéssel
Athletic Bilbao (spanyol)–Szpartak Moszkva (orosz) 1–2 (Etxeita 57., ill. Luiz Adriano 44., Melgarejo 85.)
Továbbjutott: az Athletic Bilbao, 4–3-as összesítéssel
Atalanta (olasz)–Borussia Dortmund (német) 1–1 (R. Tolói 11., ill. Schmelzer 83.)
Továbbjutott: Dortmund, 4–3-as összesítéssel
Arsenal (angol)–Östersund (svéd) 1–2 (Kolasinac 47., ill. Aiesh 22., Sema 23.)
Továbbjutott: az Arsenal, 4–2-es összesítéssel
Sporting Braga (portugál)–Marseille (francia) 1–0 (Horta 31.)
Továbbjutott: a Marseille, 3–1-es összesítéssel