2009-01-06 15:08:39• hírek • Szatmar.ro

Rekordszámú piros lap

A spanyol hetedik osztályban 19 piros lapot mutatott fel egy játékvezető.

Emlékezetes mérkőzésre került sor a hétvégén a spanyol labdarúgó bajnokságban, ám ezúttal nem a Barcelona vagy a Real Madrid a főszereplő, hanem a Reacreativo Linense és a Galadillo.

A spanyol hetedik osztálynak megfelelő andalúz amatőr ligában szereplő csapatok hétvégi bajnokiján az 54. percben Jose Manuel Barro Escardon kiállította a hazaiak egyik labdarúgóját. Ezt követően két futballista összeszólalkozott, majd a két csapat és a nézők egy kisebb tömegverekedést rendeztek a pályán. A játékvezető ekkor lefújta a találkozót, majd a mérkőzésről szóló hivatalos jelentésében további 9-9 játékosnak adott piros lapot.

Amint az ilyenkor lenni szokott, az edzők nem értettek egyet a játékvezető ítéletével, aminek a hazaiak mestere hangot is adott: „Csak egy kis veszekedés volt a két játékos között. A többiek és a nézők azért avatkoztak be, hogy ne mérgesedjen el a helyzet. Nem értem, mi ütött a játékvezetőbe."