2008-10-27 09:11:38• hírek • Szatmár.ro

Egypontos szatmári vereség a Govorától

Sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a Szatmárnémeti VSK élvonalbeli női kosárlabda együttese, igaz a Govora elleni hazai találkozónak sem a szatmáriak voltak az esélyesei.

Ennek ellenére csak egy kosár hiányzott ahhoz, hogy ne a VSK nyerjen. Az első negyedben négy percnyi vendégvezetés után előnybe kerültek a hazaiak, és az első 10 percet 9 pontos előnnyel zárták. A másodikban még rá is tettek egy lapáttal, és 14 pontos szatmári vezetéssel mehettek pihenni a csapatok.

A harmadik tíz percben aztán következett az egész negyeden át kitartó hullámvölgy, és a Govora két pontra felzárkózott. A zárónegyedben két perccel a vége előtt átvette a vezetést a Govora 61:59-re, de a győzelem a szatmári lányokon múlott, ám 27 másodperc alatt nem sikerült kosarat dobni, így maradt a vendéggyőzelem.

A osztály, 4. forduló: Szatmárnémeti VSK-Govorai CET 61:62 (21:12, 14:9, 11:23, 15:18). A szatmári pontszerzők: Graham 21, Pricop 14, Czukor 10, Drăgoescu 5, Urse 5, Pop 4, Nemeş 2.

További eredmények: Alexandria BC Teleorman-Rapid CFR Marfă 79:55, Craiovai CSM-Bukaresti Olimpia 76:49, Sepsiszentgyörgy LMK Sepsi BC-Iaşi-i CS Naţional 85:55, Sportul Studenţesc-Nagyváradi CSM 44:78, Gyulafehérvári CSU LPS-Kolozsvári U Trustul CRE 54:111. Az Aradi BC ICIM-Târgoviştei BC MCM rangadót tegnap este lapzárta után rendezték.

A következő forduló (november 1.): Govora-Sportul Studenţesc, Rapid-Craiova, Iaşi-Szatmárnémeti, Kolozsvár-Alexandria, Târgovişte-Sepsiszentgyörgy, Nagyvárad-Gyulafehérvár, Olimpia-Arad.