2014-06-03 17:04:38• hírek • Szatmár.ro

Egyéniben és csapatban is bajnokok az U23-as tőrözők

Bogdan Dascalu arany, Bodó Benjámin ezüstérmes lett, a fiúk csapatban is győztek.

Ennél jobban nem is alakulhatott volna a szatmári tőrözőknek a Temesváron zajló, 23 év alatti sportolóknak meghirdetett országos bajnokság.

Hétfőn az egyéni versenyben Bogdan Dascalu sérülten fejezte be ugyan a versenyt, de így is összejött neki az aranyérem, míg a második helyezett szintén a Szatmárnémeti Sportklub versenyzője, Bodó Benjámin lett.

A két fiú mellett még Muresán István és Sebastian Flucus szerepelt a szatmári csapatban. A csapatversenyt kedden tartották, ezen négy alakulat indult. Lengyel Éva, File Attila és Izsáki Arnold tanítványai előbb a házigazda CSU Polit verték, a döntőben pedig 44-30-ra nyertek a CSS Ploiesti ellen.

Temesváron szerdán a lányok egyéni versenye következik, majd csütörtökön lesz a csapatverseny. A szatmári vívókat a korosztályhoz képest nagyon fiatal lányok képviselik, Petrisor Evelin 21 éves, Varga Anett 18, Lazin Alexandra és Haidu Adriana pedig csak 16.