2012-02-05 17:38:03• hírek • Szatmar.ro

Egy helybe került a Konstanca elleni vereség

Egy helyet visszacsúszott a férfi kézilabda élvonalbeli bajnokság tabelláján a Szatmárnémeti VSK csapata, miután szombat délután 44-32 arányú vereséget szenvedett a címvédő és jelenleg is listavezető Konstanca ellen.

Palkó János és Nicolae Istrate ezúttal sem számíthatott Surducan, Mateas és Galan játékára. Nem mintha velük a pályán bármi esélye is lehetett volna a szatmári alakulatnak az idei szezonban még veretlen Konstanca ellen. A hazaiak öt percig tartották a lépést (5-5 volt ekkor), majd a vendégek szépen lassan elléptek - és 21-16-os előnnyel zárták az első félidőt.

A szünet után a Konstanca villámgyorsan kilencre növelte fórját, amit a VSK egy 7-3-as sorozatnak köszönhetően ismét lefaragott ötre. Ez volt azonban a Sportklub utolsó fellángolása - a vége pedig 44-32 lett.

A vereségnek köszönhetően 14 fordulót követően a VSK a 10. helyen áll a bajnoki tabellán a 14 csapatot számláló mezőnyben. A szatmáriak botlását a Temesvár használta ki, amely visszaelőzte múlt heti legyőzőjét. A Konstanca egyeduralmáról pedig mindent elmond, hogy, mindamellett, hogy még veretlen, egyedüli csapatként száz fölötti a gólkülönbsége. Szám szerint 136. Ha már itt tartunk, a VSK-é mínusz 46, aminél csak a Ploiesti és a Steaua áll rosszabbul.

A Sportklub a 15. fordulóban ismét otthon játszik, január 11-én, szombaton 16.30 órai kezdettel a Bukaresti CSM-ét fogadja, amely jelenleg a 12. helyen áll.

Szatmárnémeti VSK - Konstanca 32-44 (16-21)
A szatmári gólszerzők:
Oláh 9 (3x7), Dinescu 7, Prskalo 6, Liberţ 4, Pop 3, Sas 1, Bejenariu 1, Mateş 1. Játszott még: Panazan (6 védés, ebből 2 hétméteres), Vass (5 védés), Jurj, Oşvat, Tcaciuc
A konstancai gólszerzők: Ghionea 8, Şimicu 6, Irimescu 5, Sabou 5, Stavrositu 4, , Toma 3, Sadoveac 2, Stamate 2, Csepreghi 2, Buricea 2, Onyejekwe 2, Criciotoiu 2, Adzic 1. Játdszott még: Stănescu  (15 védés), Novanc.