2014-02-09 22:16:11• hírek • Szatmár.ro

Egy győzelem és egy vereség - mindkettőre lehetett számítani

Huszonnégy óra alatt két meccset játszottak a VSK női kosárlabdacsapatának tagjai.

Igazán jó hétvégéjük volt a szatmári kosárlabda-rajongóknak: a VSK kosárlabdázói két meccset is játszottak a hétvégén, egyet szombaton, egyet pedig vasárnap délben. A két meccs hozta a papírformát: a sereghajtó Craiova ellen nyertek Éles Péter tanítványai, a Sepsi ellen viszont elszenvedték a vereséget, amire számítani lehetett.

Szombaton a Craiova ellen játszották le a szatmári lányok a női kosárlabdabajnokság soros, 18. fordulójának mérkőzését. A cserecsapattal felálló VSK 25 ponttal verte meg a tabellán utolsó helyezett együttest.

A bajnokság 16 fordulójűból elmaradt meccset vasárnap pótolták be: a Sepsiszentgyörgyi Sepsi Sic ellen játszottak a lányok. A szatmáriak a legjobb kezdőötössel léptek pályára, ez pedig eleinte bírta is az iramot, a harmadik negyedtől kezdődően azonban elfogyott a lendület, a vendégek pedig folyamatosan növelték az előnyüket.

"Két negyedig bírtuk, a harmadikban viszont már eldőlt a meccs, ráadásul a dobószázalékunk is gyenge volt" - összegzett a mérkőzés után Éles Péter vezetőedző.

Nemzeti Liga, 18. forduló: Szatmárnémeti VSK - Craiovai SCM 78:53 (24:12, 18:16, 16:11, 20:14).
A szatmári pontszerzők: Orosz 22, Tarta-Laza 17, Voica 13, Desroches 8, Wampler 8, Adi 4, Ivan 2, Neste 2, Jones 2.

Nemzeti Liga, 16. forduló:
Szatmárnémeti VSK - Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 57:82 (20:24, 12:15, 8:24, 17:19).
A szatmári pontszerzők: Tarta-Laza 21, Jones 11, Wampler 11, Desroches 8, Orosz 2, Voica 2, Ivan 2.