2015-06-12 10:26:41• hírek • MTI

Eb-selejtezők - Huszonhat meccs a hétvégén

Péntektől vasárnapig 26 selejtezőmérkőzést rendeznek a jövő évi, franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságra.

A kilencből négy csoportban kerül sor olyan rangadóra, melyen az első és második helyezett találkozik egymással: ilyen lesz a cseh-izlandi, a walesi-belga, a magyarok csoportjában az északír-román, valamint a horvát-olasz párharc. A győztesek értelemszerűen hatalmas lépést tesznek az egyenes kvalifikáció felé.

Vannak olyan csapatok, amelyek eddig a vártnál gyengébben szerepeltek, számukra a versenyben maradás lesz a cél a részvételt jelentő első két helyért, vagy a pótselejtezőt érő harmadik pozícióért. A vb-bronzérmesként harmadik helyen álló hollandoknak ehhez Lettországban, az ugyanebben a csoportban negyedik törököknek pedig Kazahsztánban kell nyerniük.

A tavalyi vb-n szerepelt bosnyákok ötödikként várják a vendég Izrael elleni selejtezőt, míg a szerbek negyedikként látogatnak Dániába.

A program (uefa.com):

péntek:
-------
A csoport:

Kazahsztán-Törökország, Almati 19.00 DigiSport1.ro
Izland-Csehország, Reykjavik 21.45
Lettország-Hollandia, Riga 21.45 DigiSport2.ro
A csoport állása: 1. Csehország 13 pont, 2. Izland 12, 3. Hollandia 7, 4. Törökország 5, 5. Lettország 3, 6. Kazahsztán 1

B csoport:
Andorra-Ciprus, Andorra la Vella 21.45
Bosznia-Hercegovina - Izrael, Zenica 21.45
Wales-Belgium, Cardiff 21.45
A csoport állása: 1. Belgium 11 (13-1), 2. Wales 11 (7-2), 3. Izrael 9, 4. Ciprus 6, 5. Bosznia-Hercegovina 5, 6. Andorra 0

H csoport:
Horvátország-Olaszország, Split 21.45 DigiSport1.ro
Málta-Bulgária, Ta' Qali 21.45
Norvégia-Azerbajdzsán, Oslo 21.45
A csoport állása: 1. Horvátország 13, 2. Olaszország 11, 3. Norvégia 9, 4. Bulgária 5, 5. Azerbajdzsán 3, 6. Málta 1

szombat:
--------
D csoport:
Lengyelország-Grúzia, Varsó 19.00
Írország-Skócia, Dublin 19.00 DigiSport2.ro
Gibraltár-Németország, Faro-Loule 21.45 DigiSport1.ro
A csoport állása: 1. Lengyelország 11 pont, 2. Skócia 10 (11-5), 3. Németország 10 (9-4), 4. Írország 8, 5. Grúzia 3, 6. Gibraltár 0

F csoport:
Finnország-Magyarország, Helsinki 19.00 DunaTv, DigiSport1.ro
Észak-Írország - Románia, Belfast 21.45 TVR1
Feröer-szigetek - Görögország, Torshavn 21.45
A csoport állása:
1. Románia            5  4  1  -   7-1  13 pont
2. Észak-Írország     5  4  -  1   8-4  12
3. MAGYARORSZÁG       5  2  2  1   4-3   8
4. Finnország         5  1  1  3   5-7   4
5. Feröer-szigetek    5  1  -  4   2-7   3
6. Görögország        5  -  2  3   1-5   2

I csoport:
Örményország-Portugália, Jereván 19.00
Dánia-Szerbia, Koppenhága 21.45
Az állás: 1. Portugália 9 pont, 2. Dánia 7 (6-4), 3. Albánia 7 (4-5), 4. Szerbia 1 (6-6), 5. Örményország 1
Szerbiától 3 pont levonva.

vasárnap:
---------
C csoport:
Ukrajna-Luxemburg, Lviv 19.00
Fehéroroszország-Spanyolország, Boriszov 21.45 DigiSport1.ro
Szlovákia-Macedónia, Zsolna 21.45
A csoport állása: 1. Szlovákia 15 pont, 2. Spanyolország 12, 3. Ukrajna 9, 4. Fehéroroszország 4, 5. Macedónia 3, 6. Luxemburg 1

E csoport:
Észtország-San Marino, Tallinn 19.00
Szlovénia-Anglia, Ljubljana 19.00 DigiSport1.ro
Litvánia-Svájc, Vilnius 21.45
A csoport állása: 1. Anglia 15 pont, 2. Svájc 9 (11-3), 3. Szlovénia 9 (10-4), 4. Litvánia 6, 5. Észtország 4, 6. San Marino 1

G csoport:
Liechtenstein-Moldova, Vaduz 19.00
Oroszország-Ausztria, Moszkva 19.00 DigiSport2.ro
Svédország-Montenegró, Solna 21.45
A csoport állása: 1. Ausztria 13 pont, 2. Svédország 9, 3. Oroszország 8, 4. Montenegró 5, 5. Liechtenstein 4, 6. Moldova 1

Kapcsolódó hírek:
Legfrissebb apróhirdetések:
További friss hírek:
Kiemelt hírek:
Valutaváltó:


Promó: