2009-03-04 19:37:03• hírek • Szatmár.ro

Drámai végjátékkal nyertek a kosarasok

Igen kiélezett és drámai véghajrában egypontos győzelmet aratott Bukarestben a Rapid ellen a Szatmárnémeti VSK élvonalbeli női együttese a ma délutáni hétközi fordulóban.

A.mérkőzést a bukaresti együttes kezdte jobban, két perc után már 6-1-re vezetett a Rapid, de utána zsinórban 12 pontot dobott a VSK, így az első öt perc végére 13:6-ra vezetett Dan Fleşeriu együttese. Ezt követően jött egy szatmári hullámvölgy és a fővárosiak egy pontra felzárkóztak (12:13), de a végére kétpontos lett a VSK előnye.

A második negyed igen pontszegényre sikeredett, és a szatmári előny is csak két ponttal növekedett. A harmadik tíz perc sem volt pontgazdag, a Rapid megint tíz alatt maradt, a szatmáriak viszont majdnem kétszer annyit dobtak, így a zárónegyed előtt tíz pont volt a a szatmári lányok előnye. A befejező negyed első öt perce után viszont nagyon feljött a bukaresti gárda (50:52), sőt 2:22 perccel a vége előtt ki is egyenlített (53:53). A vezetést azonban nem tudták átvenni, és nagyon izgalmas végjáték után a szatmári csapat egy ponttal nyert.

A osztály, 21. forduló: Bukaresti Rapid–Szatmárnémeti VSK 56:57 (18:20, 7:9, 8:14, 23:14). A szatmári pontszerzők: C. Pop 18, Graham 17, Pricop 6, Czukor 5, Urse 4, Nemeş 4, Drăgoescu 3.

További eredmények: Bukaresti Olimpia–Sportul Studenţesc 79:50, Târgovistei BC MCM–Gyulafehérvári CSU LPS 110:36, Iaşi-i CS Naţional–Kolozsvár U Trustul CRE 64:65, Govorai CET–Nagyváradi CSM 59:57. Az Aradi BC ICIM–Alexandriai Teleorman és  Craiovai CSM–Sepsiszentgyörgyi LMK Sepsi BC mérkőzés lapzárta után ért véget.

Ha egy ponttal is, de nyertek szatmári lányok.