2011-04-05 21:01:32• hírek • Szatmar.ro

Döntős a VSK!

Csak két mérkőzésre volt szüksége a Szatmárnémeti VSK csapatának, hogy a női kosárlabda bajnokság elődöntőjében legyűrje a Temesvárt és ezzel három éves élvonalbeli történelmében először bejusson a pontvadászat fináléjába. Az ellenfele, akárcsak a Román Kupában, az Arad lesz.

A szatmári 87-68-as győzelem után a rájátszást toronymagasan megnyerő VSK esélyesként lépett pályára a Bega-parti városban is. Ennek ellenére a hazaiak az elején meglepték vendégeiket, hisz 5-0-ra, majd 14-9-re is vezettek. A VSK-nak először 17-19-re sikerült előznie Mehmedic hármasával, majd Pop triplája már azt jelentette, hogy a partiumiak 22-19-re behúzták az első negyedet.

Szoros csatát hozott a második negyed is, ekkor főleg Olajuwon kosarainak köszönhetően menetelt a VSK: Aby ekkor 12 pontot dobott, a vendégek pedig 44-36-os fórral vonultak az öltözőbe.

A fordulás után aztán már nem volt apelláta: Mehmedic egyik hármast dobta a másik után, a sorba pedig Baluta is feliratkozott. Az utolsó két negyedet egyaránt 19 dobott ponttal zárta a VSK, miközben a hazaiak 11-ig illetve 12-ig jutottak, így a Szatmárnémeti 81-60 arányban megnyerte a második elődöntőt is és történelme során először bejutott a döntőbe.

A fináléban pedig az az Arad vár majd Dan Fleseriu együttesére, amely másfél héttel ezelőtt a Román Kupa döntőjében 85-63-ra nyert Szatmárnémetiben. A Maros-partiak a második mérkőzésüket is megnyerték a Sepsiszentgyörgy ellen, ezúttal 66-46 arányban. A három győzelemig tartó finálé első meccseit április 12.-én és 13.-án rendezik, Szatmárnémetiben.