2009-02-22 18:49:43• hírek • Szatmár.ro

Csak három góllal nyert a VSK Udvarhelyen

Nem várt ellenállásba ütközött a második ligás férfi kézilabda bajnokság hétvégi fordulójában a Szatmnémeti VSK együttese, amely Székelyudvarhelyen szerepelt, és csak három góllal győzött.

Igaz hogy az udvarhelyieknél játszott az élvonalban szereplő első csapatból a kapus Varó valamint két mezőnyjátékos is, így lénygesen ütőképesebb volt a házigazda együttes. Az utolsó 10 perc kezdetekor a hazaiak még vezettek, de utána jobban hajrázott a VSK, és hozta győzelmet, ami után már 10 pont előnnyel vezeti a C csoport tabelláját.

A meccsen pályára lépett az elmúlt fordulóban piros lapot kapó Birtalan is, mivel a szövetségtől még nem jött meg az értesítés az eltiltásáról. Udvarhelyen Nagy Istvánt is kiállították piros cédulával, így ő is eltiltásra számíthat majd.

A osztály, C csoport, 20. forduló: Székelyudvarhelyi HC II-Szatmárnémeti VSK 31-34 (14-17): A szatmári gólszerzők: Savlovschi 7, Oláh J. 5, Tomori 5, Mateş 4, Birtalan 4, Nagy 4, Kopcsák 1, Varga 1, Ferenţ 1, Ardelean 1, Sas 1. További eredmények: Tordai Potaisa-Nagybányai Extrem 31-35 (18-17), Szászsebesi CSM-Segesvári Naţional 34-31 (19-13), Kolozsvári U Transilvania II-Fogarasi HCM 26-34 (13-17). A Besztercei CSM HCM állt. A következő forduló (február 28.): Segesvár-Kolozsvár, Nagybánya-Szászsebes, Szatmárnémeti-Torda, Beszsterce-Székelyudvarhely. Fogaras áll.