2009-03-05 19:43:40• hírek • Szatmar.ro

Craiova ellen készülnek a kosarasok

A rendkívül izgalmas végjáték után megszerzett egypontos - a Rapid elleni - idegenbeli győzelmet követően a Szatmárnémeti VSK szombaton hazai pályán 17 órától lép pályára az élvonal 22. fordulójában a Craiovai CSM ellen.

Az együttes három, sorozatban elszenvedett vereség után érkezik Szatmárra, a szerdai fordulóban 90:69 arányban hazai pályán kapott ki a bajnoki ezüstérmes sepsiszentgyörgyiektől. Előzőleg a craiovaiak otthon 75:45-re kaptak ki az Alexandriától, utána pedig a bajnoki címvédő Arad otthonában szenvedtek vereséget 72:58 arányban.

„A Craiovának ez lesz az utolsó esélye a rájátszást jelentő nyolc közé jutásra, de ha hozzuk a formánkat, akkor nem lehet gond a győzelem. Nekünk már a hatodik hely biztos, de feljebb lépni már nagyon nehéz lenne. Ehhez minden meccset meg kellene nyerni, Govora pedig kétszer kellene kikapjon. De most ne foglalkozzunk ezzel, a legfontosabb mindig a következő meccs, aztán a többit meglátjuk" - nyilatkozta Éles Péter menedzser, aki a gyakorlatban a szakosztály ügyeit látja el.

A craiovaiaknál kosarazik a szatmári származású Cristina Ciocan, aki a téli szünetben igazolt a csapathoz, és az együttes legjobbjának számít. Az őszi idényben a VSK 74:54 arányban nyert az oltyán fővárosban.

A osztály, 22. forduló: Szatmárnémeti-Craiova, Alexandria-Govora, Nagyvárad-Iaşi, Kolozsvár-Târgovişte, Gyulafehérvár-Olimpia, Sportul Studenţesc-Rapid, Sepsiszentgyörgy-Arad.