2008-09-19 18:15:33• hírek • Szatmár.ro

Bronzot nyert a Sportklub első csapata

Éremmel fejezték be szereplésüket a szatmári fiúk a Bukarestben zajló 15 éven aluli tőrvívó országos bajnokságon.

A pénteki csapatversenyben a Sportklub első csapata - amely az Alexandru Tîrgovâţu, Alexandru Ardelean, File Szabolcs, Szemák Tamás összetételben lépett pástra - a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

A nyolccsapatos mezőnyben az együttes előbb 45-22-re nyert a Sportklub másik gárdája ellen, majd a döntőbe jutásért szoros csatában 45-43-ra kikapott a Rîmnicu Vîlcea-i Chimia I-től. A bronzéremért vívott mérkőzésen azonban ismét biztosan nyertek Lengyel Éva, File Attilával és Osváth Richárd tanítványai, ezúttal a Brassói Forexet verték 45-29-re.

A Cătălin Dan, Sebastian Flucuş, Viski Roland, Néma Dávid, Bartók Alpár összetételű második csapat az ötödik helyen zárta az ob-t, melyet a Chimia első együttese nyert meg. A fővárosban szombaton és vasárnap a lányok lépnek pástra az egyéni illetve a csapatversenyben.