2009-07-23 11:08:19• hírek • Szatmar.ro

Meleg volt Svédországban

A Debrecen izgalmas körülmények közepette, idegenben lőtt góllal jutott tovább.

A magyar Bajnok Debrecen bejutott a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörébe, miután idegenben 3-1 arányú vereséget szenvedett a svéd Kalmar ellen, ám idegenben szerzett góljának hála mégis a magyar csapat örülhetett a végén.

A debreceni találkozón a hazaiak 2-0 arányban nyerni tudtak, akkor a svédek a rendkívüli hőségre panaszkodtak. A visszavágón nem a hőmérséklet volt magas, a svédek tették meleggé a Loki helyzetét.

A várakozásoknak megfelelően a hazaiak már az elején nagy nyomást gyakoroltak a vendégek kapujára, aminek köszönhetően fellazult a saját védelmük, amit a 13. percben Varga használt ki. Ekkor már négy gólra volt szükségük az északiaknak, akik óriási nyomást gyakoroltak a magyar kapura, helyzetek sorát dolgozták ki és szalasztották el, ennek ellenére Rasmus Elm és Mendes a szünetig megfordították az eredményt.

A második játékrész egy-egy lehetőséggel kezdődött, ám utána a Kalmar nem tudott olyan nyomást gyakorolni az ellenfelére, mint az első félidőben. A játékrész főszereplőjévé Máté Péter lépett elő és kevesen múlott, hogy ne tragikus szerep jusson neki. A védő előbb tizenegyest érően buktatta Santost, Elm pedig növelte csapata előnyét, majd pedig megkapta második sárgáját is. Az utolsó percekben az emberelőnyben maradt svédek beszorították a Debrecent, háromszor is közel álltak az üdvözítő találathoz, ám nem tudták begyömöszölni a labdát a magyar kapuba.

A Debrecen következő ellenfele az észt Levadia Tallinn lesz, amely a forduló legnagyobb meglepetését okozva búcsúztatta a lengyel Wisla Krakkót. Az első meccs utolsó percében odahaza a lengyelek még egyenlíteni tudtak, a visszavágón viszont Ivanov 90. percben szerzett találata végzetesnek bizonyult számukra.

Eredmények (összesítésben):

Dinamo Zágráb (horvát) - Pjunik Jereván (örmény) 3-0 (3-0)
Gól: Mandzukic (30.), Badelj (61.), Lovren (66.)

Partizan Belgrád (szerb)-Rhyl (walesi) 8-0 (12-0)
Gól: Diarra (4.), Cléo (17., 51., 72. - 11-esből), Djordjevics (20.), Ilics (38., 63.), Petrovics (66.)

Sant Juliá (andorrai)-Levszki Szófia (bolgár) 0-5 (0-9)
Gól: Ognjanov (23., 40.), Jovov (34.), Cacsev (83.), Kirov (87.)

Stabaek (norvég) - FK Tirana (albán) 4-0 (5-1)
Gól: Segerström (15., 17.), Berglund (44.), Farnerud (55.)

Slovan Bratislava (szlovák)-Zrinjski Mostar (bosnyák) 4-0 (4-1)
Gól: Halenár (13., 60.), Rogerio Gaúcho (19.), Sylvestr (90.)

APOEL Nicosia (ciprusi)-EB/Streymur (feröeri) 3-0 (5-0)
Gól: Zewlakow (42.), Alekszandru (63.), Miroszlavjevics (75.)

Sheriff Tiraspol (moldovai)-Inter Turku (finn) 1-0 (2-0)
Gól: Suvorov (69., -11-esből)

FK Baki (azeri)-Ekranas (litván) 4-2 (6-4)
Gól: Almeida (60., 77.), Solic (66., 90.), illetve Matovics (81.), Gleveckas (90.)

BATE Boriszov (fehérorosz)-Makedonija Gjorcse Petrov (macedón) 2-0 (4-0)
Gól: Sosnovszki (83.), Rogyionov (90.)

Kalmar FF (svéd)-DVSC-TEVA 3-1 (3-3, idegenben lőtt gólokkal)
Gól: R. Elm (20., 71. -11-esből), Mendes (31.), ill. Varga (13.)

Aktobe (kazah)-FH Hafnarfjördur (izlandi) 2-0 (6-0)
Gól: Szmakov (20.), Tlesev (67.)

Levadia Tallinn (észt)-Wisla Kraków (lengyel) 1-0 (2-1)
Gól: Ivanov (90.)

Dudelange (luxemburgi)-Ventspils (lett) 1-3 (1-6)
Gól: Mota (15.), illetve Astafjevs (27.), Butriks (57.), Mihadjuks (67.)

NK Maribor (szlovén)-WIT Georgia (grúz) 3-1 (3-1)
Gól: Bunderla (9.), Tavares (19.), Mihelic (86.), illetve Kvaracskelia (45.)

Mogren (montenegrói)-FC Köbenhavn (dán) 0-6 (0-12)
Gól: N'Doye (11., 40.), Nordstrand (16.), Vingaard (43.), Delaney (47.), Almeida (87.)

Bohemians (ír)-Red Bull Salzburg (osztrák) 0-1 (1-2)
Gól: Jezek (86.)

Glentoran (északír)-Maccabi Haifa (izraeli) 0-4 (0-10)
Gól: Bello (9., 53.), Masilela (62.), Arbeitman (90.)