2008-10-24 12:28:46• hírek • Szatmar.ro

Komolyabb meglepetés nélkül

Az UEFA-kupa csoportkörének első fordulójában nyertek az esélyesek.

A csütörtöki játéknapon megkezdődtek az UEFA-kupa csoportküzdelmei, amelyben az angol csapatok egyértelmű vereséget szenvedtek.

Az angol pontvadászatban gyengén szereplő Tottenham Hotspurs az UEFA-kupában sem kezdett valami jól, 2-0 arányban kikapott a szezont nagyon jól kezdő Udinese otthonában. A ködös Albion másik képviselője, a Portsmouth, még ennél is nagyobb verést kapott Bragában, ahol a hazaiak 3-0 arányú magabiztos győzelmet arattak.

Az est legnagyobb presztízsű találkozóján a török Galatasaray Kewell korai góljával múlta fölül a görög Olimpiakoszt. Szintén komoly presztízsértéke van a Schalke magabiztos győzelmének a Paris St. Germain fölött.

A 2006-ban és 2007-ben diadalmaskodó Sevilla a 15. és a 16. percben két gólt lőtt a Stuttgartnak. Ezt követően a svábok támadtak többet, nem tudtak kifogni Palop kapuson és a kapufán. A Milan Jong-a-Ping öngóljával valamint Gattuso és Inzaghi találataival könnyedén nyert a Heerneveen otthonában. A hollandok szépítő találatát a horvát Pranjic szerezte büntetőből.