2008-11-28 03:05:33• hírek • Szatmar.ro

Őrült hajrá az E csoportban

A Milan és a Wolfsburg is az utolsó percekben szerzett pontot az UEFA-kupában.

A második számú európai klubtrófea harmadik fordulójában több meglepő eredmény is született és néhány kérdésre válasz született. A Benfica történelme egyik legnagyobb vereségét szenvedte el Athénban.

A játéknap két legizgalmasabb mérkőzését az E csoportban rendezték. A végső győzelemre is esélyes Milan az angol Portsmouth otthonában lépett pályára és nem igazán erőltette a támadásokat, de Inzaghi így is kétszer telibe találta a kapufát. A második félidőben  Kaboul és Kanu jóvoltából tíz perc alatt két gólt lőttek a hazaiak, majd jött egy újabb Inzaghi-kapufa. A 84. percben aztán Ronaldinho szabadrúgásgóljával előbb szépített, majd Inzaghi góljával egyenlített az olasz csapat. Ám még ezt is sikerült fölülmúlnia a Wolfsburgnak, amely Bragában lépett pályára. A hazaiak Meyong Ze találataival kétszer is vezetést szereztek, de Dzeko és Misimovics (büntetőből) mindkétszer kiegyenlített. Aztán jött a hosszabbítás és Misimovics ismét beköszönt, ezzel megnyerve a találkozót.

Némi meglepetésre két német egyesület odahaza szenvedett vereséget: a Schalke a Manchester Cityvel, míg a Hamburg az Ajax-al szemben maradt alúl. A harmadik germán egyesület, a Stuttgart Marica góljával hozott el egy pontot a Genoából.

Az est meglepetése a Galatasaray hazai veresége az ukrán Harkov ellen, míg a szenzációja, hogy az Olympiakosz szabályosan kiütötte a Benficát (5-1).

Biztosan továbbjutott a CSZKA Moszkva, a St. Etienne és a Milan, kiesett a Feyenoord, a Partizan Belgrád és a Zsolna.

A csoport:

Schalke - Manchester City 0-2  (Mwaruwari 32., Ireland 67.)
Paris St.Germain - Santander 2-2 (Kezsman 5., Luyindula 32. illetve Traore 40. öngól, Colsa 55. )
csoport állása: Manchester City 6 p., Schalke 4 p., Twente 3p., Santander 2p., PSG 1p.

B csoport:
Galatasaray - Harkov 0-1 (Edmar 81.)
Olympiakosz - Benfica 5-1 (Galletti 1., Pacazoglu 17., Diogo 24.,53., Bellushi 44. illetve Luiz 33. )
csoport állása: Galatasaray 6p., Harkov 4p., Olympiakosz 3p., Hertha 2p., Benfica 1p.

C csoport:
Sampdoria - Stuttgart 1-1 (Sammarco 39. illetve Marica 9.)
Partizan Belgrád - Standard Liege 0-1 (de Camargo 36.)
csoport állása: Standard 6p., Sampdoria 4., Stuttgart 4p., Sevilla 3p., Partizan 0p.

D csoport:
Nijmegen - Tottenham 0-1 (O'Hara 14.)
Dinamo Zágráb - Szpartak Moszkva 0-1 (Saenko 75.)
csoport állása: Udinese 6p., Tottenham 6p., Szpartak 3p., Zágráb 3., Nijmegen 0p.

E csoport:
Portsmouth - Milan 2-2 (Kaboul 62, Kanu 73. illetve Ronaldinho 84., Inzaghi 92.)
Braga - Wolfsburg 2-3 (Meyong Ze 6., 50. illetve Dzeko 24., Misimovics 83., 90.)
csoport állása: Milan 7p., Wolfsburg 6p., Braga 3p., Portsmouth 1, Heerenveen 0p.