2008-11-16 14:19:09• hírek • Szatmár.ro

Biztosan verte a VSK az Olimpiát

Harmadik győzelmét is megszerezte a Szatmárnémeti VSK élvonalbeli női kosárlabda együttese, amely Bukarestben közel 40 pontos győzelmet aratott az Olimpia ellen.

A siker egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben még úgy sem, hogy a szatmári együttes amerikai légiósa, Graham csak tíz percet volt a pályán. Sikerével a VSK a 14 csapatos mezőnyben a hatodik helyre jött fel, ami már rájátszást jelentő pozíció.

A osztály, 7. forduló: Bukaresti Olimpia-Szatmárnémeti VSK 44:83 (13:27, 12:19, 6:13, 13:24).

A szatmári pontszerzők: Czukor Tünde 24, Andreea Nemeş 14, Monica Urse 13, Adina Pop 12, Adriana Pricop 8, Laura Drăgoescu 6, Cherryse  Graham 4, Mészáros Izabella 2. Játszott még: Szmutku Kinga, Cristina Motişan.

További eredmények:  Nagyváradi CSM-Alexandriai BC Teleorman 34:79, Govorai CET-Kolozsvári U Trustul CRE 63:56, Târgoviştei BC MCM-Sportul  Studenţesc 86:50, Rapid CFR Marfă -Sepsiszentgyörgy LMK Sepsi BC 56:70,  Iaşi-i CS Naţional-Gyulafehérvári CSU LPS 98:53. A Craiovai CSM-Aradi BC ICIM mérkőzést tegnap este játszották.

A következő forduló (november 22.): Alexandria-Arad, Sepsiszentgyörgy-Craiova, Sportul Studentesc-Olimpia, Nagyvárad-Govora, Kolozsvár-Iasi, Gyulafehérvár-Târgovişte, Szatmárnémeti-Rapid.