2017-10-05 12:11:14• hírek • Bede Emőke

Bedrogozott sofőrt kapcsolt le a rendőrség

Október 4-én, 14:30 perckor állították meg Szatmárnémeti területén a rendőrök azt a 46 éves sándorhomoki férfit, akiről a helyszíni vizsgálatokat követően kiderült, hogy pszichoaktív szerek hatása alatt áll.

A sofőrt ezután bekísérték a kórházba, ahol újabb vizsgálatoknak vetették alá. Az így kapott eredmények igazolták a rendőrök által előzetesen megállapított tényt. A férfit 24 órás előzetes letartóztatásba helyezték, a későbbiekben pedig tudatmódosító szer hatása alatt való vezetés vádjával állhat majd bíróság elé.

Nem a sándorhomoki sofőr volt azonban az egyetlen, akit a közlekedési rendőrök szerdán lekapcsoltak. Hasonló helyzetben találta magát az a szatmári férfi is, akinek a leheletében 0,41 mg/l alkoholszintet mért a szonda. A 28 éves sofőr ellen alkohol befolyása alatt történő vezetés miatt indítanak eljárást.