2012-03-08 08:25:19• hírek • Szatmar.ro

Az utolsó percekben nyert a VSK

Késhegyre menő küzdelmet vívott egymással szerda este a Szatmárnémeti VSK és a Marosvásárhelyi Nova Vita a női kosárlabda-bajnokság 26. fordulójában. A hazaiak győzelme csak az utolsó pillanatokban dőlt el - 67-64 lett a vége

Mindenki tudta, hogy nem lesz egyszerű a Marosvásárhely elleni meccs, már csak azért sem, mert az ősszel a Maros partján a hazaiak 72-58 arányban nyerni tudtak. Azt, hogy mennyire nehéz győzelem volt, mindennél jobban érzékelteti, hogy a két együttes között soha nem volt öt pontnál nagyobb különbség. Na meg az, hogy az első két negyedet egyaránt döntetlennel zárták a lányok.

Első alkalommal a vendégek léptek el öt ponttal - 9-4-re, innen 11-9-re fordított a VSK, hogy aztán a negyed vége 15-15 legyen. A második játékrészben már a hazaiak dolgoztak össze öt pontos fórt, ám 30-25 után sikerült azt leadniuk és 32-32 lett az első félidő vége.

A harmadik negyed volt az első, amikor valamely csapat előnnyel tudott zárni, a szurkolók legnagyobb bánatára azonban ez a Marosvásárhely volt - 21-19-re nyerték a játékrészt. A vendégek vezettek is sokáig, másfél perccel a vége előtt azonban a VSK visszavette a vezetést 64-62-re. Noha a vendégek erejéből még futotta az egyenlítésre, a végén a szatmáriak nyertek 67-64-re.

A következő fordulóban, március 11-én vasárnap a VSK Jászvásáron, a Politechnica vendégeként lép pályára.