2012-10-25 20:41:16• hírek • Szatmar.ro

Az utolsó negyedig tartotta magát a VSK a Montpellier ellen

Nem vallott szégyent történelme első, FIBA égisze alatt szervezett meccsén  Szatmárnémeti: sem a női kosárlabdacsapat, sem pedig a szervezők. Dan Fleseriu tanítványai tíz pontos, 77-67 arányú vereséget szenvedtek a francia Montpellier ellen, és a szervezésre sem lehetett panaszuk a vendégeknek.

A vezetést Szlimák Hajnalka kosarával a VSK szerezte meg, ekkor azonban talán kevesen gondolták, hogy a hazaiak három negyeden keresztül tartani tudják a lépést a két olimpiai ezüstérmest és Európa-bajnokot is felsorakoztató franciákkal. Főleg akkor nem, amikor 8-7-es vezetés után a vendégek 26-13-ra nyerték az első negyedet.

A második játékrészben azonban a szatmáriak egy pontra feljöttek, elsősorban Dara Kovacsevicsnek köszönhetően: a szerb légiós zsinórban nyolc pontot dobott. Ez felpörgette a franciákat, akik kivágtak egy 10-1-es sorozatot és 41-32-es előnnyel vonultak szünetre.

A harmadik játékrészben még egy lapáttal rá tudtak tenni a VSK játékosai, minek köszönhetően 47-47-re egyenlítettek! Mi több, a folytatásban is fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám valami mindig hiányzott ahhoz, hogy a VSK át tudja venni a vezetést.

Az utolsó negyedet két pontos előnnyel kezdte a Montpellier és ekkor már nem volt megállás. A szatmáriakon egyre inkább kijött a fáradtság, egyre több hiba csúszott a játékukba. A franciák pedig ezt rutinosan kihasználták és végül 77-67-re nyert.

A csoport másik meccsén a tavaly elődöntős orosz Csevakata Vologda odahaza 88-63-ra nyert a dán Gentofte ellen. Az első meccsen becsülettel helytálló VSK jövő csütörtökön Dániában lép pályára, majd egy héttel később Oroszországba visz az útja.

FIBA Európa Kupa, 1. forduló, A csoport:
Szatmárnémeti Városi Sportklub- Basket Lattes Montpellier Agglomeration 67:77 (13:26, 19:25, 23:16, 12:20)
A szatmári pontszerzők: Whittington 14, Parau 12, Kovacsevics 12, Freeman 10, Szlimák 10, Orosz 6, Giurgiu 3.
Játszott még: Ivan, Szmutku.
A franciák pontszerzői: Sacko 30, Lelas 20, Robert 13, Tucsinovics 4, Cata-Chitiga 3, Lawson-Wade 3, Bremont 2. Játszott még: Skrela.