2010-07-09 01:14:41• hírek • Kocsis Zoltán

Győr-siker, ZTE-blama

A zöld-fehérek magabiztosan verték szlovák ellenfelüket, kiesett a Zalaegerszeg.

Egy héttel az Európa-liga 2010-2011-es szezonjának bemutatkozása után az érintett csapatok már az első selejtezőkör visszavágóján léphettek pályára. A két érintett magyar csapat közül a Győr magabiztosan verte a szlovák Nyitrát és bejutott a második fordulóba, míg a Zalaegerszeg hazai pályán égette meg magát az albán FK Tirana ellen.

Elsőként a Győr lépett pályára, amely az első meccsen, nagy küzdelemben 2-2-es döntetlent harcolt ki a szlovákiai Nyitra otthonában. A találkozó most sem indult valami jól a Rába-partiak számára, mivel a szlovákok ismét megszerezték a vezetést még az első negyed órában, ezúttal Hodur volt eredményes már a 10. percben. A zöld-fehéreket azonban ez nem törte meg és az egy héttel ezelőtti meccshez hasonlóan még a szünet előtt egyenlíteni tudtak, amikor Koltai hozta kihagyhatatlan helyzetbe Alekszidzét.

A találkozó kiegyenlített küzdelmet hozott, mindkét csapat előtt adódtak kisebb-nagyobb lehetőségek, de gólt ismét csak a hazaiak tudtak szerezni a román Nicorec révén, ezúttal is fordított tehát a Győr. A vezető találat után aztán a magyarok átvették az irányítást is, de helyzeteiket sorra elpuskázták és kis híja volt, hogy a Nyitra nem egyenlített ki, de a kapufa a 88. percben megakadályozta ebben. Nem úgy a már egy sor lehetőséget elszalasztó Kinket, aki két perccel később bebiztosította csapata győzelmét, egyben pedig továbbjutását. A következő körben, egy hét múlva a Győr az ismeretlen kazah Atyrau otthonában vendégszerepelhet.

A Győr magabiztosan verte a Nyitrát fotó: etofc.hu

Szintén kedvező alapállásban, egy tiranai 0-0 után fogadhatta a Zalaegerszeg a KF Tiranát, ám az első félidőben úgy tűnt, a kék-fehérekben még nem tudatosodott, hogy hazai pályán játszanak. Bár a pályán kiegyenlített küzdelem folyt, védenie elsősorban Vlaszák Gézának kellett, a már az első meccsen is rendkívül aktív Plaku ezúttal is veszélyesen futballozott.

A második félidőre már egy másik ZTE futott ki a pályára, amely komolynak, de sajnos meddőnek is mondható fölényt alakított ki, míg Plaku továbbra is veszélyes maradt. Bár a hazaiak előtt adódott egy-két lehetőség, az események a játékrész ráadásában élénkültek meg. Lika kapus ekkor előbb bravúrral védte Kamber lövését, majd Máté ismétlését is, a kontra végén pedig Pavicsevics rántotta le Plakut a tizenhatoson belül, ám Vlaszáknak lábbal sikerül kivédenie a sértett tizenegyesét.

A hosszabbítás első félidejében inkább a ZTE támadott többet, de Lika kapus Horváth és Rudnevs elől is menteni tudott. A kihagyott helyzetek aztán a 107. percben megbosszulták magukat, amikor Karabeci sorfalon megpattanó lövése a kapuban kötött ki. A folytatásban a magyarok csak erőtlen támadásokat tudtak vezetni, így az albánok várhatják a következő kört és a holland Utrechtet.

Bár a Dinamo csak a következő körben csatlakozik a küzdelemhez, mégis élénk figyelemmel tekinthetett az örmény Lankaran városa felé, ahol a moldvai Olimpia Balti 1-1-es döntetlen ért el és idegenben szerzett góljának köszönhetően továbbjutott. A román csapat egy hét múlva Moldvában kezdi a szezont.

Győr - Nyitra 3-1 (összesítésben 5-3)
Zalaegerszeg - FK Tirana 0-1, hosszabbítás után (0-1)
FC Lusitans (andorrai)-FK Rabotnicski (macedón) 0-6 (0-11)
Port Talbot (walesi)-TPS Turku (finn) 0-4 (1-7)
Zrinjski (bosnyák)-FC Tobol (kazah) 2-1 (4-2)
Dundalk (ír)-Grevenmacher (luxemburgi) 2-1 (5-4)
EB/Streymur (feröeri)-Kalmar FF (svéd) 0-3 (0-4)
Siroki Brijeg (bosnyák)-Olimpija Ljubljana (szlovén) 3-0 (5-0)
Faetano (San Marinó-i)-FC Zesztafoni (grúz) 0-0 (0-5)
Glentoran (északír)-KR Reykjavík (izlandi) 2-2 (2-5)
Ruch Chorzów (lengyel)-Sahtyor Karagandi (kazah) 1-0 (3-1)
Fylkir (izlandi)-Torpedo Zsodino (fehérorosz) 1-3 (1-6)
Bananc (örmény)-Anorthoszisz (ciprusi) 0-1 (0-4)
FK Tauras (litván)-Llanelli (walesi) 2-2, hosszabbítás után 3-2 (5-4)
Metalurg Szkopje (macedón)-FK Karabah (azeri) 1-1 (2-5)
Mogren (montenegrói)-Santa Coloma (andorrai) 2-0 (5-0)
Sliema Wanderers (máltai)-HNK Sibenik (horvát) 0-3 (0-3)
Flora (észt)-Dinamo Tbiliszi (grúz) 0-0 (1-2)
Kazar Lankaran (azeri)-Olimpia Balti (moldovai) 1-1 (1-1, idegenben lőtt góllal)
Bnei Jehuda (izraeli)-FC Ulysses (örmény) 1-0 (1-0)
Skonto (lett)-Portadown (északír) 0-1 (1-2)
MyPa (finn)-Trans Narva (észt) 5-0 (5-0)
Dnyepr Mogiljev (fehérorosz)-Laci (albán) 7-1 (8-2)
Dudelange (luxemburgi)-Randers FC (dán) 2-1 (7-3)
Dacia Chisinau (moldovai)-Zeta (montenegrói) 0-0 (1-1, idegenben lőtt góllal)
Gefle IF (svéd)-NSÍ Runavík (feröeri) 2-1 (1-4)