2010-04-25 13:17:57• hírek • Balog Anita

Papírforma-győzelmet aratott a VSK

A Bukaresti Rapig együttesét 56:81 arányban győzte le a VSK.

Magabiztosan utazott a VSK a fővárosba, és ennek meg is volt az eredménye: a lányok minden negyedet megnyerve 56:81 arányú győzelmet arattak. De ami ennél a győzelemnél is fontosabb, az az, hogy ezzel lezárult a bajnokság, a VSK pedig bejutott a legjobb négy közé, ahol először a bajnoki címvédő Targoviste lesz az ellenfél.

Amennyiben a papírforma érvényesül a rájátszásban is, akkor a Targoviste biztos nyertes lesz, így a szatmáriak a bronzéremért játszhatnak majd a Sepsiszentgyörgy–Arad párharc győztesével. Éles Péter menedzszer szerint sincs túl sok esély a Targoviste elleni győzelemre, ezért inkább a harmadik helyért folytatott hatcra fognak koncentrálni.

„A másik párharc eléggé kiszámíthatatlan, saját véleményem szerint a pályahátrány ellenére Arad egy kicsit esélyesebb, összeszedettebb csapat benyomását kelti. De mondom, bármi lehet, mindenesetre, amelyik csapat vesztesként jön ki a párharcból, azt mindenképpen meg tudjuk verni. A célt teljesítettük, ebben az idényben a két kupasorozatban már bejutottunk a Final Fourba, ez már a harmadik, a bronzéremmel pedig feltehetnénk az i-re a pontot ” – nyilatkozta Éles.

A osztály, 1-8. értékcsoport, utolsó forduló: Bukaresti Rapid-Szatmárnémeti VSK 56:81 (14:22, 13:23, 17:19, 12:17). A szatmári pontszerzők, zárójelben a lepattanó, a gólpassz, és a játékidő: Elisabateh Pavel 17 pont (5, 0, 26:51 perc), Laura Povilonyte 15 (9, 3, 33:48), Claudia Pop 13 (6, 0, 21:03), Cristina Ciocan 10 (7, 8, 18:42), Adriana Pricop 9 (7, 2, 25:34), Laura Drăgoescu 8 (3, 0, 20:20), Monica Urse-Ivan 5 (3, 2, 13:09), Adina Pop 4 (1, 3, 33:29). Játszott még: Allyson Hardy (0, 2, 07:04).

További eredmények: Targovistei MCM-Alexandriai Teleorman 87:50, Aradi BC ICIM-Sepsiszentgyörgyi LMK Sepsi BC 75:68, Nagyváradi CSM-Craiovai U 58:61.

A rájátszás menetrendje, 1. mérkőzések, május 3: Targoviste-Szatmárnémeti, Sepsiszentgyörgy-Arad. 2. mérkőzések, május 7: Szatmárnémeti-Targoviste, Arad-Sepsiszentgyörgy. 3. mérkőzések, május 11 (ha szükséges): Targovişte-Szatmárnémeti, Sepsiszentgyörgy-Arad.