2016-10-09 11:53:29• hírek • Szatmár.ro

Az első hazai pályán játszott bajnokit már megnyerték a lányok

A VSK kosarasai a Jászvásári Poli csapatával csaptak össze.

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata szombat délután a Jászvásári Polival játszott az első ligás román bajnokság második fordulójában. A pontvadászat első mérkőzésén Brassóban a lányok vereséget szenvedtek, úgyhogy mindenképp győzelemre hajtottak. Ez össze is, jött, bár nem könnyen, minden jel arra mutat, hogy a csapatnak még össze kell kicsit rázódnia.

Az első percekben a szatmáriak remekül játszottak, hamar el is húztak 10 pontra... A második negyedben aztán a Poli egyenlített, de a lányok megint belehúztak, Tavics és Baltics jó volt támadásban, Wittington védekezésben, szóval a megnyugtató 35:25-ös eredménnyel vonultak a szatmáriak az öltözőbe.

A folytatásban az ellenfél amerikai játékosai lendületbe jöttek, négy pontra is megközelítették a szatmáriakat. Az előnyt viszont sikerült tartan és növelni, így 63:57 lett a vége.