2011-12-20 20:23:24• hírek • Szatmar.ro

Az első félidőben eldőlt, húsz ponttal nyert a VSK

Győzelemmel zárta a 2011-es esztendőt a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, miután az élvonalbeli bajnokság 15. fordulójában 85-65-ös győzelmet aratott Craiován.

Bár nem ígérkezett könnyű összecsapásnak, a VSK tulajdonképpen az első pillanattól magához ragadta a kezdeményezést, minek köszönhetően az első negyedet meg is nyerte 27-18-ra. A második játékrészben kicsit visszaesett mindkét gárda támadójátéka, ám a vendégek ezúttal is jobbnak bizonyultak (21-10) és 48-28-as előnnyel vonultak az öltözőbe.

Ez a fór pedig a végén döntőnek bizonyult, mivel a harmadik negyedet a VSK, a negyediket pedig a Craiova nyerte két ponttal - kialakítva ezzel az erdélyiek 85-65-ös győzelmét.

A VSK sikeréből elsősorban Claudia Pop és Orosz Andrea vette ki a részét: előbbi 23, utóbbi 18 pontig jutott. Rajtuk kívül Amra Mehmedic, Monica Ivan, Annemarie Parau, Melissa Washington és Andrea Walker is húsz fölé jutott - már ami a pályán töltött perceket illeti.
A VSK 11 győzelemmel és négy vereséggel zárja tehát az odavágókat, ami az ötödik helyre elég a tabellán a hibátlan Targoviste, továbbá a Gyulafehérvár, az Arad és az Alexandria mögött.

Craiovai SCM-Szatmárnémeti VSK 65:85 (18:27, 10:21, 15:17, 22:20)
A szatmári pontszerzők:
Pop 23, Orosz 18 (1x3), Mehmedic 15 (2x3), Ivan 9, Giurgiu 7 (2x3), Părău 7 (1x3), Washington 4, Walker 2
Játszott még: Mészáros, Szmutku.