2011-10-02 17:35:11• hírek • Szatmar.ro

Nagyon sima győzelemmel kezdett a VSK

Fölényes győzelemmel kezdte a női kosárlabda bajnokság 2011-2012-es idényét a Szatmárnémeti VSK, amely a rendhagyó tornán 72-44-re verte Nagyváradot. Nyertek a fiúk is, a kézilabda bajnokság ötödik fordulójában 29-25 arányban verték meg Kolozsvárt.

Némileg szokatlan módon kezdődött új idény, hisz a Román Kosárlabda Szövetség értelmében a nyitóforduló valamennyi találkozóját egyetlen semleges helyszínen, Nagyszebenben rendezték. A VSK vasárnap sorrendben a hetedik meccsen lépett parkettre és gyakorlatilag egy negyed alatt bebiztosította a győzelmet. Dan Fleseriu tanítványai ugyanis pazarul kezdtek, az első játékrészben összesen 32 pontot szereztek, míg az ellenfélnek csak hatot (!) engedélyeztek.

A nyitás kiütést sejtetett, ám a VSK nem akarta feltétlenül megalázni az ellenfelét, Fleseriu mester pedig kihasználta, hogy lehetőséget adhat a cseréknek is. Ennek köszönhetően a második negyedet már „csak" négy ponttal nyerték a szatmáriak (12-8), az utolsó kettőt pedig el is veszítették 16-15 illetve 14-13 arányban.

Nem volt ennyire könnyű dolga szombat délután a fiúknak, akik azonban így is magabiztosan szerezték meg idei első hazai győzelmüket, az áldozat pedig a Kolozsvár volt. A hazaiak Mateas hetesével 5-4-nél vették át először a vezetést és ezt már nem is adták ki a kezükből. Az első félidő embere szatmári szempontból Dinescu volt, aki a szünetig nyolc gólt vágott, a VSK pedig 15-11-es vezetéssel vonulhatott pihenni.

A második félidőben Libert vette át az irányítást, aki hatszor talált a kapuba ebben a fél órában. Ki kell emelni továbbá a két kapust, Vasst és Panazant: előbbi 13 védést mutatott be, utóbbi pedig két hetest is hárított.

A vendégek egyetlen alkalommal közelítették meg a VSK-t, amikor öt perccel a vége előtt feljöttek 25-23-ra. Ennél közelebb azonban már nem tudták felküzdeni magukat, a végén pedig Galan kínai gólját felállva ünnepelte a közönség.

A következő fordulóban egy újabb erdélyi csapat, a Torda lesz a szatmáriak ellenfele, akik találkozhatnak két egykori csapattársukkal, Szavicssal és Vizsbovszkijjal. Győzelmével amúgy a VSK feljött a hetedik helyre a 14 csapatos bajnokságban.

Szatmárnémeti VSK-Nagyváradi CSM 72:44 (32:6, 12:8, 15:16, 13:14)

A szatmári pontszerzők: Pop 15, Orosz 13, Giurgiu 9, Walker 7, Mehmedic 6, Urse-Ivan 6, Nagy 6, Szmutku 5, Allen Star 5
Játszott még: Mészáros I., Moldovan.