2010-06-30 19:56:16• hírek • Szatmar.ro

Szatmári érmek Konstancán

A Sportklub vívópalántái négy éremmel tértek haza az ob.-ról.

Talán nem túlzás azt mondani, hogy nincs vívó országos bajnokság, ahonnan a Szatmárnémeti Sportklub sportolói nem éremmel vagy érmekkel térnének haza. Nem volt ez másként a Konstancán megrendezett viadalon sem, ahol az ország legjobb U11-es és U13-as korosztályos párbajtőrözői csaptak össze.

Az erdélyi városban a 11 évesek között Oroian Alex a dobogó legfelső, Mácska Ádám pedig a legalsó fokára állhatott fel, míg a Szilágyi Balázs, Oroian, Mácska, Szép Bence, Bălan Daniel összetételű csapat szintén nem talált legyőzőre. A lányoknál Katona Réka volt a legeredményesebb, ő bronzéremmel térhet haza.

Rajtuk kívül többen is bekerültek a nyolcas döntőbe, így az U13-asok között Szép Márton a hatodik, Kató Zoltán pedig a nyolcadik lett, míg az 11-ben Szilágyi Balázs a hetedik, Szép Bence pedig a nyolcadik helyen végzett.

A 11 éven aluli lányoknál Nagy Csilla az ötödik, Plébán Ingrid a hatodik, Drăguşin Teodora pedig a nyolcadik pozícióban zárta a viadalt.