2010-10-24 13:56:46• hírek • MTI/dpa

Alonso nyert

A spanyolok kétszeres világbajnoka, Fernando Alonso (Ferrari) nyerte a vasárnapi Forma-1-es Dél-koreai Nagydíjat a brit Lewis Hamilton (McLaren) és a brazil Felipe Massa (Ferrari) előtt, s a vb-pontversenyben 231 pontjával átvette a vezetést.

A vadonatúj, 5,621 kilométeres jeongami pályán rendezett viadal előtt 220 ponttal éllovas ausztrál Mark Webber (Red Bull) kiesett, miután kicsúszott, s ütközött, de istállótársa, a 206 ponttal harmadik német Sebastian Vettel is feladásra kényszerült a zord időben eleve csúszással rajtolt, majd újraindított futamon, amely végül csaknem 3 órán át tartott.

A rendületlenül zuhogó eső miatt 10 perces késéssel, a biztonsági autó mögül startolt el a mezőny, majd három kör után le is állították a magyar idő szerint reggel 8 órára, 55 körre kiírt Grand Prix-t.

Aztán - még több ízben is - megint szerephez jutott a safety car, az újabb rajtot követően 18 kört tettek meg a pilóták, míg végre elkezdődhetett az érdemi versengés is. Ám továbbra sem sokáig mentek rendben a dolgok: a 20. körben Webber kicsúszott, a betonfalról visszapattant kocsijával, majd ütközött a német Nico Rosberggel (Mercedes). Szerencsére nagyobb baj nem történt, viszont Webber kiesett, s átadta az esélyt közvetlen üldözőinek, a világbajnoki lajstromban mögötte egyformán 204 ponttal álló Vettelnek és Alonsónak.

A biztonsági autó újabb átmeneti jelenlétét követően a változatlanul csúnya idő, a csúszós pálya dacára izgalmas versenyt vívtak egymással a pilóták, akik közül többen is "elszálltak", összesen kilencen jutottak a kiesés sorsára, így a már említett Vettel is, akinek a 46. körben kezdett el füstölni a Red Bullja, jelezve: nincs tovább. Az addig mögötte autózó Alonso kihasználta az ölébe pottyant lehetőséget, s biztosan nyert, begyűjtve a győzelemért járó 25 pontot.

A korábbi hétszeres világbajnok német Michael Schumacher (Mercedes) negyedikként ért célba, a címvédő brit Jenson Button (McLaren) viszont csak a 12. helyen végzett.

Az 1. Dél-koreai Nagydíj végeredménye (55 kör/309,155 km):

1. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 2:48:20,810 ó (átlagsebesség: 110,185 km/ó)