2013-04-14 21:07:15• hírek • Szatmár.ro

Alexandria kipipálva, jöhet az Arad

A VSK kosárlabdázói továbbjutottak a rájátszásban, megnyerték a két győzelemig tartó, Alexandria elleni csatát.

A VSK kosaras lányai a rájátszás első két meccsén nem mutattak túl jó játékot, a második meccset pedig el is vesztették Alexandrián. Ennek ellenére mindenki bízott benne, hogy Fleseriu lányai jutnak majd be az elődöntőbe. S ez így is történt, a lányok nagyon összekapták magukat és 23 pontos győzelemmel megnyerve a párharcot továbbjutottak a legjobb négy közé.

A VSK már az elején megmutatta, hogy érvényesülnie kell a papírformának: 10:0-ás rajttal indítottak, a szatmári uralom pedig a későbbiekben is tisztán érződött. 17:4-re is vezetett a szatmári alakulat, de a végére az ellenfelek is feljöttek. Egy zsinórban 9 pontot szerző vendég-akciósorozat után a negyed 17:13-as eredménnyel zárult.

A második negyedben volt, hogy 3 pontra is feljött az Alexandria, de a szatmári lányoknak sikerült 10 pontos előnyre szert tenniük, és ezt az előnyt már nem is adták ki a kezükből. Sőt! Félidőben már 15 pont volt a különbség, a harmadik negyed végére pedig 20 ponttal vezettek a házigazdák, amivel gyakorlatilag el is dőlt a meccs és a továbbjutás.

Az elődöntőben az ellenfél az aradi együttes lesz. A két győzelemig tartó párharc első mérkőzését szerdán játsszák, ezt a Digisport is közvetíteni fogja 20 órától.

Nemzeti Liga, rájátszás, 3. mérkőzés: Szatmárnémeti VSK - Alaxandriai CSB Teleorman 84:61 (17:13, 29:16, 19:16, 19:16).
A szatmári pontszerzők: Orosz 16 (3x3), Freeman 13 (1x3, 8 lepattanó), Whittington 12 (7 lepattanó), Parau 11 (2x3), Szlimák 10 (2x3), Kovacsevics 8, Drye 8, Ardelean 3 (1x3), Ivan 3.
Játszott még: Giurgiu.