2015-11-06 03:03:10• hírek • Samsungsport.hu

A Dortmund és a Napoli adta, a Sporting kapta a pofonokat

A Bogdán Ádámot foglalkoztató Liverpool 1-0-ra győzött a Rubin Kazany vendégeként a labdarúgó Európa Liga csoportkörének negyedik fordulójában. A magyar kapus nem kapott játéklehetőséget a találkozón, amelyen három döntetlent követően első győzelmét aratta az angol együttes.

Bogdánhoz hasonlóan a Sion védője, Vanczák Vilmos is a padról nézhette társait, a svájci csapat hazai pályán a hosszabbítás perceiben mentette 1-1-es döntetlenre a Bordeaux elleni mérkőzést.

A Nikolics Nemanját nélkülöző Legia Warszava a Brugge otthonában szenvedett 1-0-s vereséget.

Két nagy különbségű győzelem is született a nap folyamán: a Napoli 5-0-ra győzte le a dán Midtjyllandot, míg a Borussia Dortmund 4-0-ra múlta felül az azeri Qäbälä együttesét. Sikerével mindkét csapat továbbjutott a 32 közé, ahogy a norvég Molde és az osztrák Rapid Wien is.

Miután hazai pályán kikapott tőle, idegenben már megverte a Lech Poznant az olasz Fiorentina csapata az Európa Liga csoportkörének negyedik fordulójában.

A G-csoportban a Lazio a Rosenborg otthonában győzött, és fél lábbal már tovább is jutott a csoportjából. A második helyre a Dnipro ellen fontos győzelmet arató Saint-Étienne-nek van a legnagyobb esélye.

A H-csoportban a Skenderbeu hatalmas meglepetést okozva 3-0-ra legyőzte a Sporting csapatát, az albánok az első pontjaikat szerezték az EL idei kiírásában.

Az I-csoportban a Lech Poznan nem tudta megismételni a legutóbbi, idegenbeli bravúrját, és hazai pályán 2-0-ás vereséget szenvedett a Fiorentina ellen. A Basel hozta a kötelezőt, és legyőzte idegenben a Belenenses csapatát.

A J-csoportban a Tottenham megszenvedett az Anderlecht ellen, ám végül 2-1-re győzött, ezzel pedig - kihasználva a Monaco délutáni botlását - a csoport élére állt.

A K-csoportban a Schalke és a Sparta Prága is megőrizte a veretlenségét a két csapat csehországi meccsén, ami 1-1-es döntetlenre végződött. A görög-ciprusi párharc, azaz a Tripolisz-APOEL találkozó nem múlt el balhé nélkül, pirotechnikai eszközök használata miatt negyedórára leállt a meccs, ami azonban végül folytatódott, és 2-0-ás hazai győzelemmel ért véget.

Európa Liga, csoportkör, 4. forduló:

A csoport:
Celtic Glasgow (skót)-Molde (norvég) 1-2 (1-2)
Ajax Amsterdam (holland)-Fenerbahce (török) 0-0
Az állás: 1. Molde 10 pont (továbbjutott), 2. Fenerbahce 5, 3. Ajax 3, 4. Celtic 2

B csoport:
Rubin Kazany (orosz)-FC Liverpool (angol) 0-1 (0-0)
Sion (svájci)-Girondins Bordeaux (francia) 1-1 (0-0)
Az állás: 1. Sion 8 pont, 2. Liverpool 6, 3 Bordeaux 3, 4. Kazany 2

C csoport:
Krasznodar (orosz)-PAOK (görög) 2-1 (1-0)
Borussia Dortmund (német)-Qäbälä (azeri) 4-0 (2-0)
Az állás: 1. Dortmund 10 pont (továbbjutott), 2. Krasznodar 7, 3. PAOK 3, 4. Qäbälä 1

D csoport:
FC Brugge (belga)-Legia Warszawa (lengyel) 1-0 (1-0)
Napoli (olasz)-Midtjylland (dán) 5-0 (3-0)
Az állás: 1. Napoli 12 pont (továbbjutott), 2. Midtjylland 6, 3. Brugge 4, Legia 1

E csoport:
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Villarreal (spanyol) 1-2 (0-0)
Viktoria Plzen (cseh)-Rapid Wien (osztrák) 1-2 (0-1)
Az állás: 1. Rapid Wien 12 pont (továbbjutott), 2. Villarreal 9, 3. Plzen 3, 4. Dinamo 0

F csoport:
Olympique Marseille (francia)-Braga (portugál) 1-0 (1-0)
Groningen (holland)-Slovan Liberec (cseh) 0-1 (0-0)
Az állás: 1. Braga 9 pont, 2. Liberec 7, 3. Olympique Marseille 6, 4. Groningen 1

G csoport:
Saint-Étienne (francia)-Dnipro Dnipropetrovszk (ukrán) 3-0 (Monnet-Paquet 38., Beric 52., Hamouma 65.)
Rosenborg (norvég)-Lazio (olasz) 0-2 (F. Djordjevics 9., 29.)
Kiállítva: Keita Baldé (83., Lazio)
az állás: 1 Lazio 10p., 2. Saint-Etienne 7., 3. Dnipro 4., 4. Rosenborg 1p

H csoport:
Skënderbeu (albán)-Sporting CP (portugál) 3-0 (Lilaj 14., 19. - 11-esből, Nimaga 56.)
Kiállítva: Rui Patrício (17., Sporting CP)
Besiktas (török)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 1-1 (Quaresma 58., ill. Niasse 76.)
Az állás: 1.Lokomotiv 8., 2. Besiktas 6, 3. Sporting 4., 4. Skenderbeu 3

I csoport:
Lech Poznan (lengyel)-Fiorentina (olasz) 0-2 (Ilicic 42., 83.)
Belenenses (portugál)-FC Basel (svájci) 0-2 (Janko 45., Embolo 64.)
az állás: 1. Basel 9p., 2. Fiorentina 6, 3. Lech 3., 4. Belenenses 3.

J csoport:
Tottenham Hotspur (angol)-Anderlecht (belga) 2-1 (Kane 29., Dembélé 87., ill. Ezekiel 72.)
Qarabag (azeri)-Monaco (francia) 1-1 (Armenteros 39., ill. Ivan Cavaleiro 72.)
Az állás: 1. Tottenham 7p., 2. Monaco 6, 3. Anderlecht 4p, 4. Qarabag 4