2008-09-15 13:19:32• hírek • Szatmár.ro

A vereségek is hasznosak voltak

Bár három mérkőzésből három vereséget szenvedett a VSK együttese a Szekszárdon megrendezett női kosárlabda tornán, a szatmárnémeti együttes számára mégis hasznos volt a viadal az élvonalra való felkészülés jegyében.

Dan Fleşeriu edző csapata magyarországi élvonalbeli együttesek ellen lépett pályára, és előbb a favorit BSE-től kapott ki 95:58, majd a hazaiak nyertek 59:49 arányban a VSK ellen. A harmadik meccs volt a legszorosabb, ezen a Vasas Csata 61:54-re győzött. „A lányok napról-napra jobban kosaraztak, látszott a fejlődés a játékon.

Ha az utóbbi két meccset itthon játsszuk, akkor valószínű lett volna a győzelem" - mondta Éles Péter játékosügynök, aki kiemelte az amerikai Graham jó teljesítményét, és megjegyezte, le is igazolják az eddig próbajátékon lévő színes bőrű kosarast. A tornán egyébként különdíjban részesült a VSK-tól Monica Urse, mint a szatmári csapat legjobbja.