2011-05-04 20:39:23• hírek • Szatmar.ro

A végén vált biztossá a VSK sikere

Elmaradt a meglepetés a férfi kézilabda-bajnokság 23. fordulójában, a Szatmárnémeti VSK csapata 31-25 legyőzte a Brassói Dinamo csapatát, megszerezve ezzel újabb hazai győzelmét. A mérkőzés azonban távolról sem volt olyan sima, mint ahogy azt az eredmény mutatja: a hazaiak csak a végén tudták bebiztosítani győzelmüket.

A találkozónak volt egy igen jeles díszvendége is Petre Cozma személyében: a 2009 tavaszán Veszprémben meggyilkolt Marian Cozma édesapja az Ady Endre utcai sportteremből tekintette meg fia egykori csapatát (hisz ez a brassói gárda tulajdonképpen a fővárosi Dinamo jogutódja.)

Volt is mit néznie a díszvendégnek, a Dinamo remekül kezdte a találkozót, tíz perc után már 8-2-re vezetett. A VSK csak ezt követően ébredt és újabb tíz perc után 10-10-re egyenlített. Sőt, Oláh időn túli büntetőjével végül 16-15-re megnyerte az első félidőt.

A két együttes a szünet után is fej-fej mellett haladt egy ideig, a VSK 20-20 után kezdett végérvényesen meglépni. A brassóiak a végét már nem bírták, 27-24-es hazai vezetést követően már csak egy gólt tudtak dobni, amire a szatmáriak néggyel válaszoltak, így végül a VSK, ha nehezen is, de 31-25 arányban nyerni tudott.

A szatmáriak következő mérkőzésére szombat délután 17.00-tól Kolozsváron kerül sor.

Nemzeti Liga, 23. forduló:
Szatmárnémeti VSK-Brassói Dinamo 31-25 (16-15)
A szatmári gólszerzők: Liberţ 7, Oláh 5, Surducan 4, Szavics 3, Vizsbovszkij 3, Mateaş 3, Munea 3, Savlovshi 2, Timofte 1
Játszott még: Teremi, Panazan (kapusok)