2019-04-26 05:42:56• hírek • Szatmár.ro

A vártnál nehezebben nyert a VSK kosárcsapata

Csütörtök délután a Both Katalin Sportteremben játszotta a Szatmárnémeti VSK a román női kosárlabdabajnokság elődöntőjének második találkozóját a Brassói Olimpia ellen.

Az első meccs elég simán lement, a szatmári lányok meggyőző játékkal verték az ellenfelet. Csütörtökön viszont nem nagyon ment a játék a szatmáriaknak. Ugyan az első két játékrészt megnyerték – 15:12 és 16:15 arányban –, sem a közönség, sem a láthatóan nagyon ideges Maikel Lopez vezetőedző nem volt elégedett.

De hatott a félidei lelki fröccs, a lányok a harmadik negyedet nagy fölénnyel, 30:11-re nyerték, így már az is belefért, hogy a végén kicsit visszavegyenek a tempóból – ez a játékrész ugyanis 14:20-ra végződött. A végeredmény 75:58 lett.

A három győzelemig tartó párharc harmadik mérkőzését Brassóban játszák, április 30-án 17 órától.