2017-09-14 23:42:57• hírek • Kocsis Zoltán

A vártnál könnyebb győzelemmel kezdett a FCSB

Alibec és Budescu nem véletlenül ünnepel: mindhárom gólban benne voltak

Július végén és augusztus elején már összecsapott egymással a FCSB és a cseh Viktoria Plzen. Akkor bukaresti döntetlen után a Plzenben elért sikert követően a románok jutottak a Bajnokok Ligája rájátszásába. A Sporting Lisszabon a románok útját állta, így a két csapat immár az Európa Liga csoportkörének nyitófordulóján találkozott ismét. A júliusi 2-2 után ezúttal a FCSB a vártnál is könnyebben, viszonylag simán nyert 3-0-ra.

Öt új játékossal a kezdőcsapatban, a másfél hónappal ezelőtti felálláshoz képest a FCSB úgy tűnt, inkább kivárásra rendezkedett be, átengedve a kezdeményezést a Plzennek. Nem meglepő tehát, hogy a csehek álltak közelebb a vezetés megszerzéséhez, ám Milan Petrzela lövése után a labda a felső lécről a gólvonal elé vágódott. Szinte a kontratámadásból Constantin Budescu lódult meg a cseh kapu irányába, betört a tizenhatoson belülre, a becsúszó védő elrúgta a labdát, a lett bíró mégis büntetőt ítélt – Budescu pedig büntetett.

A bekapott gól teljesen megzavarta a cseheket, akik feljebb tolták védelmüket, amely mögött hatalmas területek maradtak szabadon. Ezt kihasználva a FCSB kétszer is hatalmas ziccert alakított ki, ám előbb Denis Alibec lövését Ales Hruska védte bravúrral, majd Florin Coman kapuba tartó labdáját egy védő blokkolta kétségbeesetten becsúszva. A 44. percben aztán Alibec indította a félpályáról Budescut. Az Astrát bajnoki címre vezető duó együttműködése ezúttal is eredményes volt: Budescu remek emeléssel megduplázta önmaga és csapata góljainak számát.

Az első félidő Florin Nita két védésével ért véget, a másodikat pedig a mezőnyjáték jellemezte. A FCSB nem engedélyezett helyzeteket sem az első gól után összeroggyant Plzennek – a 77. percben pedig bebiztosította győzelmét. Alibec végezhetett el szabadrúgást jobbról, éles szögből. Meglepetésre kapura lőtt, a labda megpattant a sorfalon és a kapuban kötött ki.

Érett, taktikus játékának és némi szerencsének köszönhetően (amihez bírói tévedés is kellett) a FCSB a vártnál könnyebben, de teljesen megérdemelten verte meg cseh ellenfelét. A következő fordulóban, két hét múlva a bukarestiek a svájci Lugano vendégeként folytatják.

A-CSOPORT
Slavia Praha–Maccabi Tel-Aviv 1–0 (Necid 12.)
Villarreal–Asztana 3–1 (Sansone 16., Bakambu 75., Cserisev 77., ill. Tomasov 68.)
A vendégeknél a sérült Kleinheisler László nem léphetett pályára
B-CSOPORT
Young Boys–Partizan Beograd 1–1 (Fassnacht 14., ill. M. Jankovics 11.)
Dinamo Kijev–Skënderbeu 3–1 (Szidorcsuk 47., Júnior Moraes 50., Mbokani 65., ill. Muzaka 39.,)
A hazaiaknál Kádár Tamás végig a pályán volt, büntetőt harcolt ki
C-CSOPORT
Istanbul Basaksehir–Ludogorec 0–0
a vendégeknél Cosmin Moti végig a pályán volt, Claudiu Keserü az 59. percben lépett pályára
Hoffenheim–Sporting Braga 1–2 (S. Wagner 24., ill. J. C. Teixeira 45+1., Dyego Sousa 50.)
a hazaiaknál Szalai Ádám sérülés miatt nem került be a keretbe
D-CSOPORT
HNK Rijeka–AEK Athén 1–2 (Elez 29., ill. Mantalosz 16., Hrisztodulopulosz 62.)
Austria Wien–Milan 1–5 (Borkovic 47., ill. Calhanoglu 7., André Silva 10., 20., 56., Suso 63.)
E-CSOPORT
Apollon Limassol–Lyon 1–1 (Sardinero 93., ill. Depay 53. – 11-esből)
Atalanta–Everton 3–0 (Masiello 27., A. Gómez 41., Cristante 44.)
F-CSOPORT
FC Köbenhavn–Lokomotiv Moszkva 0–0
Zlín–Sheriff Tiraspol 0–0
G-CSOPORT
FCSB–Viktoria Plzen 3–0 (Budescu 21. – 11-esből, 44., Alibec 72.)
Hapoel Beer-Seva–Lugano 2–1 (Einbinder 2., Cedek 59. –11-esből, ill. Cedek 67. – öngól)
a hazaiaknál Korhut Mihály végig a pályán volt, a vendégeknél Vécsei Bálint nem került be a keretbe
H-CSOPORT
Crvena zvezda–BATE Boriszov 1–1 (Radonjics 54., ill. Szignyevics 72.)
Arsenal - Köln 3-1  (Kolasinac 49., Sanchez 67., Bellerin 82. iletve Cordoba 9.)
I-CSOPORT
Vitória Guimaraes–Red Bull Salzburg 1–1 (Pedrao 25., ill. V. Berisha 45.)
Marseille–Konyaspor 1–0 (Rami 48.)
J-CSOPORT
Hertha BSC–Athletic Bilbao 0–0
Zorja Luhanszk–Östersund 0–2 (Ghoddos 50., Gero 94.)
K-CSOPORT
Vitesse–Lazio 2–3 (Matavz 33., Linssen 57., ill. Parolo 51., Immobile 67., Murgia 75.)
a vendégeknél Stefan Radu a kispadról nézte végig a mérkőzést
Zulte Waregem–Nice 1–5 (Leya 46., ill. Pléa 16., 20., Dante 28., Saint-Maximin 69., Balotelli 74.)
L-CSOPORT
Real Rociedad–Rosenborg 3–0 (D. Llorente 9., 77., Zurutuza 10., Skjelvik 41. – öngól)
Vardar Szkopje–Zenit 0–5 (Kokorin 6., 21., Dzjuba 39., B. Ivanovics 66., Rigoni 90.)