2011-10-14 18:43:13• hírek • Balog Anita

A tabella élén az Olimpia

A C osztályos bajnokság kilencedik fordulójában 2:1-re nyert Désen az Olimpia.

Úgy tűnik, a harmadik ligás bajnokság péntek délután lejátszott és idegenben megnyert meccse bebiztosította az Olimpia első helyét, s ezen még a szászrégeniek fellebbezése sem változtathat - a csapat ugyanis egy játékos jogosulatlan játszatása miatt zöld asztalnál 3-0-ra elvesztette a Marosvásárhelyen játszott meccset, amit egyébként 1-0-ra megnyert.

Csík Tibor, az Olimpia vezetőedzője a pénteken lejátszott meccsel kapcsolatban a következőket nyilatkozta: „Egy igen megdolgozott győzelem volt, sok helyzetet is kihagytunk, és egy védelmi hibából kaptuk a gólt. Mindenesetre sok ősz hajszálam lett, de dicsérnem kell a fiúkat, mert volt türelmük, és a hajrában be tudták rúgni a győztes találatot a szívósan védekező hazaiaknak”

III. Liga, 9. forduló, 6. csoport: Dési Unirea-Szatmárnémeti Olimpia 1-2 (B. Faur 40., illetve Feier 35., Gavrilescu 80.). Az Olimpia összeállítása: Suta - Mos, Sabau, Mureaan F., Homorozan,  Micas, Gavrilescu, Zsiga, Pop M., Marinas, Feier. Játszott még: Muresan M., Botos, Heil, Hanus.

További eredmények: Tatrangi Unirea-Kolozsvári U II 1-1, Kolozsvári Sanatatea-Aranyosgyéresi Seso 1-0, Zalatnai CS- Marosvásárhelyi FCM II 0-0, Szászrégeni Avântul-Zilahi FC 1-2, Besztercei Gloria II-Jádi Voinţa 3-5, Nyárádtői Unirea-Szászfenesi Unirea 3-0, Kolozsvári CFR II- Brassói Corona 0-0.

1. Olimpia 9 6 1 2 16-8 19
2. Nyárádtő 9 6 0 3 20-12 18
3. Kolozsvári U II. 9 5 2 2 21-12 17
4. Brassói Corona 9 5 2 2 10-4 17
5. Zilahi FC 9 5 2 2 12-8 17
6. Aranyosgyéres 9 5 1 3 11-6 16
7. Szászrégen 9 5 1 3 13-11 16
8. Sanatatea 9 4 2 3 13-11 14