2014-11-08 21:19:50• hírek • Kocsis Zoltán

A páratlan negyedekben vesztett meccset a VSK

Továbbra sem megy igazán a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának: miközben néhány éve még a döntőben játszott a klub, a jelenlegi szezonban már a hetedik vereségét szenvedte el alig tíz forduló után. Szombat délután a Gyulafehérvár nyert 84-72 arányban Szatmárnémetiben.

Adriana Pricop tanítványai egyetlen pillanatig sem vezettek az esélyesebb ellenfél ellen. A közép-erdélyiek szerezték meg az első pontokat és rögtön elhúztak 9-2-re, majd 14-5-re. A VSK ekkor még fel tudott jönni 16-14-re, ám az első negyed így a vendégeké lett 22-16 arányban.

A második játékrészben valamelyest felerősödtek a szatmáriak és 26-24-nél ismét két pontra meg tudták közelíteni vendégeiket. A Gyulafehérvár azonban ismét ellépett 36-26-ra, ám a VSK a nagyszünetre ismét feltornázta magát 39-37-re.

A meccs a harmadik negyed első felében ment el végérvényesen egy hazai rövidzárlat után, ami öt percig tartott: a vendégek ekkor 39-38-ről 50-39-re léptek meg. Ezt követően a VSK szinte soha nem tudott tíz pontnál közelebb kerülni, így a végén 84-72 arányban elszenvedte idei hetedik vereségét is.

Ezzel a nem túl fényes mérleggel a VSK egyenlőre a bajnoki tabella 10. helyén áll. A következő fordulóban, november 15-én Sepsiszentgyörgyre látogat.

Szatmárnémeti Városi Sportklub - Gyulafehérvár 72-84 (16-22, 21-17, 13-27, 22-18)