2009-03-08 22:36:07• hírek • Szatmár.ro

Győztes meccsel ünnepelték a nőnapot

A várakozással ellentétben könnyebb győzelmet aratott a Szatmárnémeti VSK élvonalbeli női kosárlabda együttese, amely a hétvégi fordulóban 21 ponttal verte a craiovaiakat, akiknek ez volt az utolsó esélye arra, hogy kiharcolják a rájátszásba jutást.

Az első tíz perc Adina Pop és Czukor Tünde tripláival kezdődött, akik továbbra is ponterősek maradtak, előbbi 10 utóbbi 7 pontot szerzett. A második negyed közepén a craiovai együttes felzárkózott hat pontra (37:31) is, de végül visszaállt a 16 pontos különbség.

A harmadik tíz perc gyengébbre sikeredett a szatmári csapatnak, és a craiovai gárda négy pontot tudott faragni a hátrányból. A zárónegyedben a három darab hármast is dobó Czukornak köszönhetően növelte előnyét a szatmári együttes, és a végére 21 pontos lett a hazai győzelem. A vendégek legjobbja a szatmári származású Cristina Ciocan volt, aki 24 pontot szerzett.

A osztály, 22. forduló: Szatmárnémeti VSK-Craiovai CSM 89:68 (32:16, 19:19, 13:17, 25:16). A szatmári pontszerzők: Czukor Tünde 23, Cherrise Graham 19, Claudia Pop 13, Adina Pop 10, Laura Drăgoescu 10, Adriana Pricop 8, Monica Urse 2, Andreea Nemeş 2, Mészáros Izabella 2.

További eredmények: Alexandriai Teleorman-Govorai CET 90:58, Nagyváradi CSM-Iaşi-i CS Naţional 89:58, Kolozsvári U Trustul CRE-Târgoviştei BC MCM 48:104, Gyulafehérvári CSU LPS-Bukaresti Olimpia 43:74, Sportul Studenţesc-Rapid 49:54, Sepsiszentgyörgyi LMK Sepsi BC-Aradi BC ICIM 96:63.

A következő forduló (március 14.): Sepsiszentgyörgy-Alexandria, Arad-Szatmárnémeti, Craiova-Sportul Studenţesc, Rapid-Gyulafehérvár, Olimpia-Kolozsvár, Târgovişte-Nagyvárad, Iaşi-Govora.