2011-03-06 15:20:05• hírek • Szatmár.ro

A matekverseny legjobbjai

Szombaton délelőtt díjazták a Zrínyi Ilona matematika verseny legjobb tanulóit. Az eredményhirdetésnek a Kölcsey Ferenc Főgimnázium adott otthont.

A Matematikában Tehetséges Gyermekekért Alapítvány (MATEGYE) idén is megszervezi a Zrínyi Ilona matematika versenyt, amelynek körzeti fordulóját február közepén szervezték meg a Szatmár megyei tanulók számára. A versenyen nagyon sok ügyes matekes bizonyított, közülük a legjobb hatvan III-VIII. osztályos tanulót díjazták szombaton délelőtt a Kölcsey Ferenc Főgimnáziumban.

Mint kiderült, a kategóriák első helyezettjei elnyerték a jogot az április 20-22. között a magyarországi Kecskeméten megszervezendő nemzetközi döntőben való részvételre is.

A kategóriák dobogós versenyzői:
A harmadikosok első díjasa Lőrincz Róbert (Hám János Római Katolikus Iskolaközpont, felkészítője: Földes Ildikó), a második Tallián Anna (Hám János Római Katolikus Iskolaközpont, felkészítője: Doloczki Márta), a harmadik Tóth Dávid (10-es Számú Általános Iskola, felkészítője: Fülöp Andrea).
A negyedikesek első helyezettje Brém Botond (Mezőfényi Általános Iskola, felkészítője: Várkuti Anikó), második lett Sultész Lehel (Hám János Római Katolikus Iskolaközpont, felkészítője: Renn Renáta), a harmadik Gózner Márk (Tasnádi Általános Iskola, felkészítője: Czier Bernadett).

Az ötödikesek első díjasa Baranyai István Dávid (10-es Számú Általános Iskola, felkészítője: Kacsó Zsuzsánna), a második Ilyés-Kun Ábel (Hám János Római Katolikus Iskolaközpont, felkészítője: Polcz Zita), a harmadik Bene Zoltán (10-es Számú Általános Iskola, felkészítője: Kacsó Zsuzsánna).
A hatodikosok legjobbja Fogel Péter (Hám János Római Katolikus Iskolaközpont, felkészítője: Polcz Zita), a második Kovács Péter (nagykárolyi Vasile Lucaciu Általános Iskola, felkészítője: Stirbu Erika), a harmadik Kiss Máté (10-es Számú Általános Iskola, felkészítője: Kacsó Zsuzsánna).

A hetedikesek kategóriájának első három helyét a Hám János Iskolaközpont diákjai, Koczinger Éva tanítványai foglalták el, sorrendben: Schefler Gergő, Heim László és Roszpapa Dávid.
A nyolcadikosok első helyezettje Beiland Arnold (nagykárolyi Vasile Lucaciu Általános Iskola, felkészítője: Stirbu Erika) lett, a második és a harmadik pedig Márton Krisztián Zsolt és Kallós Piroska - mindketten a Kölcsey Ferenc Főgimnáziumból, felkészítőjük Kató Enikő.


Átvehették díjaikat a jó matekesek
Átvehették díjaikat a jó matekesek


Kapcsolódó hírek:
Legfrissebb apróhirdetések:
További friss hírek:
# koronavírus # baleset # helyhatósági2020 # hétvégiinterjú # körgyűrű
Kiemelt hírek:
Valutaváltó:


Promó: