2011-02-15 11:37:08• hírek • Szatmár.ro

A magyar tantárgyverseny eredményei

Megszülettek az eredmények: nagyon sok jó dolgozatot írtak a diákok a magyar tantárgyversenyen.

A szatmárnémeti Református Gimnázium adott otthont szombaton reggel kilenc órától a Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny megyei szakaszának. A vetélkedőn nagyon sokan vettek részt, de a szezonális, téli megbetegedések miatt sokan is hiányoztak. Miután a dolgozatokat kétszer is újrajavították, megszülettek az eredmények.

Ötödik osztály:
első helyezett Képíró Dorottya (Református Gimnázium, felkészítője Varga-Bressel Christiane), második Szejke Dóra (Hám János Római Katolikus Iskolaközpont, felkészítője Szász Anikó), a harmadik pedig Ilyés-Kun Ábel (Hám János Római Katolikus Iskolaközpont, felkészítője Szász Anikó) lett.

A hatodikosok között nem osztottak első díjat, ám a legjobb dolgozatot ebben a csoportban Őry Inez (szatmárnémeti 10-es Számú Általános Iskola, felkészítője Rus Annamária) nyújtotta be, a harmadik pedig Sarkadi Rebeka-Anna (nagykárolyi 3-as Számú Általános Iskola, felkészítője Hargitay Erzsébet) lett.

Hetedik osztály:
az első Stier Alexa (Aurel Popp Művészeti Líceum, felkészítője Schuller Elza) lett, a második helyezett Mikó Anna (nagykárolyi 1-es Számú Általános Iskola, felkészítője Schnébli Lénárd Sándor), a harmadik pedig Juhász Zita Mónika (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, felkészítője Fehér Laura) lett.

Nyolcadik osztály:
első helyezett Anderco Kinga (Hám János Római Katolikus Iskolaközpont, felkészítője Szász Anikó) lett, a második Fényes Anita Andrea (Ion Creanga Általános Iskola, felkészítője Keresztes-Szőke Erzsébet), a harmadik Kassai Evelyne Tina (Avram Iancu Általános Iskola, felkészítője Veres József) lett.


Sokan vetek részt a tantárgyversenyen
Sokan vetek részt a tantárgyversenyen


A kilencedikesek között egy második és egy harmadik helyezett lett: Hegyesi Andrea (Nagykárolyi Elméleti Líceum, felkészítője Putovits Tünde) és Bereczky Réka (Kölcsey Ferenc Főgimnázium, felkészítője Téglás József).

A legjobb dolgozatot író tizedikes diák Mali Dorottya (Református Gimnázium, felkészítője Gál Gyöngyi), a második Simon Barbara (Nagykárolyi Elméleti Líceum, felkészítője Szabó Csilla), a harmadik pedig Soós Edina (Hám János Római Katolikus Iskolaközpont, felkészítője Heinrich Andrea).

A tizenegyedikesek két legtöbb pontszámot elérő diákja: Kósa Mónika és Tóth Imola, ők a Kölcsey Ferenc Főgimnázium tanulói, felkészítőjük Téglás József.

A végzősök közül a két legmagasabb jegyátlagot Enyedi Anna Regina (Nagykárolyi Elméleti Líceum, felkészítője Szabó Csilla) és Paulik Hilda (Hám János Római Katolikus Iskolaközpont, felkészítője Heinrich Andrea) érte el.

Kapcsolódó hírek:
Legfrissebb apróhirdetések:
További friss hírek:
# ballagók2020 # koronavírus # baleset # helyhatósági2020 # körgyűrű
Kiemelt hírek:
Valutaváltó:


Promó: