2009-03-19 07:57:14• hírek • Szatmár.ro

Az ezüstérmest is legyűrte a VSK

Újabb bravúros győzelmet aratott szerda délután a Szatmárnémeti VSK női kosárlabda együttese, ugyanis a bajnok aradiak szombati legyőzése után a tavalyi ezüstérmes sepsiszentgyörgyiek ellen még magabiztosabban győzött.

A telt házas közönség az első negyedben csak egyszer szontyolodhatott el, mikor az elején a vendégek még 4:2-re vezettek, ám ezután az előny már csak a szatmáriaknál volt.

Az első tíz perc végére már hét pont lett a szatmáriak előnye, és a második negyedben csak tovább javult a csapat teljesítménye, így a nagyszünetre már biztosnak mondható, 13 pont volt az előny.

A harmadik negyedben a három román válogatottal és hét légióssal felálló vendégeknek csak kilenc pontra sikerült megközelíteniük a szatmáriakat (56:47), akik a játékrész végéig még tudták növelni az előnyt. A zárónegyed előtti 17 pontos fór már sejtette az újabb nagy bravúrt, és a lányok nem is okoztak csalódást a lelkes közönségnek, amely a végén percekig felállva tapsolta meg a csapatot.

A osztály, 24. forduló: Szatmárnémeti VSK-Sepsiszentgyörgyi LMK Sepsi BC 90:70 (24:17, 21:15, 21:17, 24:21). A szatmári pontszerzők: Graham 20, C. Pop 18, Czukor 13, Drăgoescu 12, Urse 11, Pricop 11, A. Pop 5. Játszott még: Nemeş.  További eredmények: Nagyváradi CSM-Bukaresti Olimpia 75:51, Kolozsvári U Trustul CRE-Bukaresti Rapid 63:52, Sportul Studenţesc-Aradi BC ICIM 46:81, Gyulafehérvári CSU LPS-Craiovai CSM 51:106, Alexandriai Teleorman-Iaşi-i CS Naţional 91:41, Govorai CET-Târgoviştei BC MCM  64:77.