2009-03-25 15:13:21• hírek • Szatmár.ro

A lányok befejezik az alapszakaszt

Bár az alapszakasz utolsó fordulóját szombaton rendezik az elsőligás női kosárlabda bajnokságban, a Szatmárnémeti VSK számára már csütörtökön befejeződik a 26 meccses sorozat.

A lányok Bukarestben a Sportul Studentesc vendégeként lépnek pályára, és a szatmári győzelem nem lehet kétséges, hiszen decemberben a VSK - szintén a fővárosban - 83:49 arányban nyert. A mérkőzés után a játékosok néhány nap szabadságot kapnak, és jövő kedden kezdik meg a felkészülést a rájátszásra, amelyben az első nyolc csapat szerepel majd.

A nyolc között (play-off) az első találkozókat április 11-én, a másodikat 14-én - és ha szükséges -, a harmadikat 17-én rendezik. Az innen továbbjutó négy csapat az elődöntőben már három nyert meccsig tartó párharcot vív, a mérkőzések időpontjai április 22., 25., 29., és május 2. illetve 5.

A döntő illetve a bronzcsata mérkőzéseit május 13-án, 16-án, 20-án, 23-án és 27-én rendezik. Az 5-8. helyért nem mérkőznek meg a csapatok, és nem lesz play-out (a 9-14. helyért) sem, a csapatok maradnak az alapszakaszban elért helyükön. Az ötödik helyen álló szatmári együttes a címvédő Araddal mérkőzik, amely az elmúlt szombatról keddre halasztott találkozón 91:25-re verte a gyulafehérváriakat, így megelőzte a VSK-t a tabellán. A jelenlegi állás szerint a BC ICIM játszhat majd két találkozót hazai pályán, ez csak abban az esetben lehetne fordítva, ha szombaton az aradiak kikapnának Kolozsváron. Erre azonban igen kevés az esély.

Az alapszakasz utolsó fordulója, csütörtök: Sportul Studenţesc-Szatmárnémeti VSK. Szombat: Alexandriai Teleorman-Târgoviştei BC MCM, Iaşi-i Poli Naţional -Bukaresti Olimpia, Govorai CET-Rapid, Nagyváradi CSM-Craiovai CSM, Kolozsvári U Trustul CRE-Aradi BC ICIM, Gyulafehérvári CSU LPS-Sepsiszentgyörgyi LMK Sepsi BC.