2009-04-15 09:32:16• hírek • Szatmar.ro

A kosaras lányok ismét remekeltek

Egyenlített a Szatmárnémeti VSK élvonalbeli női kosárlabda együttese a bajnoki rájátszás második mérkőzésén, miután kedden délután hazai pályán teltház előtt 33 pontos győzelmet aratott az Aradi BC ICIM ellen.

A szatmári lányoknak teljes mértékben sikerült feledtetni a múlt pénteki 10 pontos aradi vereséget, és most az első perctől kezdve, végig vezetve győztek. Az első negyedben Dragoescu kiváló játékának is köszönhetően a szatmáriak hat pontos előnyre tettek szert, amit aztán a második 10 percben 22-re növeltek.

Ebben a negyedben kiemelkedett Nemes, aki korábban meccsenként csak 2-3 pontot dobott általában, azonban most 11 pontot szórt, ebből három darab hárompontos kosarat. A nagyszünet után a szatmári lányok továbbra is magabiztosak voltak, a kezek továbbra sem remegtek meg, és így a befejező negyed előtt már 35 volt az előny, így biztosra vehető volt a győzelem.

Ez nem is maradt el, az aradiak nem úszták meg 30 pont alatti vereséggel, így a továbbjutás péntek délután a harmadik összecsapáson dől el Aradon. Az összecsapásra a klub vezetősége buszjáratot indít, az indulás 12 órakor lesz a Székesegyház elől, jelentkezni Kibédi Adalbertnél lehet a  0744-517378-as telefonszámon.

A osztály, rájátszás, 2. mérkőzés: Szatmárnémeti VSK-Aradi BC ICIM 91:58 (22:16, 32:16, 25:12, 12:14). A szatmári pontszerzők: Dragoescu 23 (5x3), Nemes 19 (4x3), Urse 13 (1x3), Graham 11 (1x3), Czukor 10, C. Pop 8, Pricop 5 (1x3), Motisan 2. Játszott még: Mészáros Izabella.