2013-11-16 19:09:08• hírek • Szatmar.ro

A harmadik negyedben veszítette el esélyeit a VSK

Alig két nappal a Targovistén elszenvedett 90-55 arányú vereség után a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának Galacon volt fellépése. Éles Péter tanítványai ezúttal szorosabb meccset vívtak és egy gyenge harmadik negyed után akár nyerhettek is volna - végül öt ponttal kaptak ki.

A Phoenix játékosai igyekeztek kézbe venni az eseményeket és irányítani a játékot. Ez nagyrészt sikerült is nekik, hisz a hazaiak szinte végig vezettek. Az első negyedet meg is nyerték 18-14-re, ám a másodikat elveszítették 19-16-ra. Ennek következtében a nagyszünetben csak egy pont volt a szatmáriak hátránya.

A pihenő után azonban a VSK játékosai mintha elaludtak volna: a hazaiaknak egy 10-0-ás sorozatot is engedélyeztek, az utolsó negyed előtt pedig már 58-44-es hátrányban voltak.

Az utolsó tíz percet azonban alaposan megnyomta Éles Péter csapata, egy perccel a vége előtt fel is jöttek három pontra. Egyenlíteni viszont már nem sikerült, a hazaiak pedig egy duplával beállították a 74-69-es végeredményt.

Galaci Phoenix-Szatmárnémeti VSK 74:69 (18:14, 16:19, 24:11, 16:25)
A szatmári pontszerzők: Orosz 22, Jones 19, Wampler 19 (10 lepattanó), Tarta-Laza 7, Ivan 2
Játszott még: Cutaş, Voica.